Przypominamy - 6 i 7 października akcja "Nie po oczach" !!! - Sprawdzili samochody - KPP Śrem

Sprawdzili samochody

Przypominamy - 6 i 7 października akcja "Nie po oczach" !!!

Jeszcze raz bardzo serdecznie zapraszamy kierowców do udziału w kolejnej już edycji policyjnej akcji prewencyjnej NIE PO OCZACH !!! W ramach przedsięwzięcia odbędzie się bezpłatne sprawdzanie i ustawianie świateł, sprawdzanie stanu układu kierowniczego i hamulcowego oraz gaśnic. Dużą „atrakcją” naszych działań będzie symulator dachowania pojazdu.

Akcja odbędzie się 6 i 7 października br. na terenie Stacji Kontroli Pojazdów, która mieści się w Śremie przy ulicy Sikorskiego 45.  

W ramach akcji odbędzie się bezpłatne sprawdzanie i ustawianie świateł, sprawdzanie stanu układu kierowniczego i hamulcowego oraz gaśnic.

W sobotę będziemy na Państwa czekali od godz. 08.00 do godz. 14.00, a w niedzielę od godz. 09.00 do godz. 14.00.

Każdy uczestnik akcji otrzyma od policjanta element odblaskowy.

Dużą „atrakcją” naszych działań będzie symulator dachowania pojazdu, który wypożyczymy z Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Międzychodzie. Chcemy zwrócić uwagę kierowców na to, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa. Każdy, kto wsiądzie do symulatora i w pewnym momencie będzie „wisiał” w samochodzie do góry nogami zda sobie sprawę z tego, że tylko odpowiednio dopasowane i dobrze zapięte pasy bezpieczeństwa chronią go przed niekontrolowanym przemieszczeniem się i uderzeniem w jakąś część auta. W symulatorze celowo znajdują się też pluszowe maskotki, które przemieszczają się w niekontrolowany sposób, a wszystko po to, aby uświadomić użytkownikom symulatora, co by było gdyby zamiast zabawek w ten sam sposób podczas dachowania przemieszczał się laptop, komórka i inne przedmioty, które mogą uderzać uczestników zdarzenia drogowego w różne części ciała.

Wszyscy, którzy włączą się w nasze działania wezmą też udział w ... losowaniu nagród. 

/ Tekst: Ewa Kasińska, plakat: Tomasz Frąckowiak /