KPP Śrem

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
PRACA W POLICJI
Jeżdżę wzorowo punkty sprawdzam cyfrowo
HIV/AIDS
FUNDACJA POMOCY WDOWOM I SIEROTOM PO POLEGŁYCH POLICJANTACH

Najczęściej czytane

 1. Policjanci zatrzymali narkotykowy duet i zabezpieczyli ponad 3 kg nielegalnego towaru - video

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zabezpieczyli ponad 3 kg różnych narkotyków o łącznej czarnorynkowej wartości około 130 tys. złotych i zatrzymali 23-letniego dilera oraz 30-letnią kobietę, u której mężczyzna zaopatrywał się w nielegalny towar. Narkotykowy duet został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

 2. Jadą dla Marcina i Arka - rowerowa sztafeta służb mundurowych, która niesie pomoc

  Do Komendy Powiatowej Policji w Śremie dotarła rowerowa sztafeta pn. „ Mundur na rowerze 2018 – Mundurowi Mundurowym”. Jej celem jest zebranie środków na leczenie i rehabilitację policjanta i strażaka, poszkodowanych podczas wybuchu, do którego doszło kiedy nieśli pomoc kobiecie w jednym z mieszkań na łódzkich Bałutach.

 3. Komendant awansował policjantów na najwyższe stanowiska kierownicze w dwóch największych wydziałach

  Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak mianował czterech śremskich policjantów na najwyższe stanowiska kierownicze w dwóch największych Wydziałach – Kryminalnym i Prewencji. Szef śremskich mundurowych podkreślił, iż jest dumny z tego, że bardzo dobrze i z zaangażowaniem realizują oni powierzone im zadania.

 4. Pod eskortą Policji

  Śremscy policjanci, wspierani przez funkcjonariuszy z Poznania, Kościana, Gostynia i Środy Wlkp., dbali o bezpieczny przejazd kolumny pojazdów w związku z wizytą w Śremie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

 5. ASY BEZPIECZEŃSTWA – DZIELNICOWY NA MEDAL 2018

  W Wielkopolsce trwa plebiscyt ASY BEZPIECZEŃSTWA – DZIELNICOWY NA MEDAL 2018. Mieszkańcy powiatu śremskiego również mogą oddać głos na swojego dzielnicowego, który im pomógł, którego cenią za profesjonalizm, za to jakim jest człowiekiem i policjantem.

 6. Dzielnicowy ze Śremu ponownie w gronie najlepszych strzelców

  Asp. szt. Bartosz Limański ponownie godnie reprezentował Komendę Powiatową Policji w Śremie podczas zawodów strzeleckich. Tym razem nasz kolega dzielnicowy zajął II miejsce w klasyfikacji indywidualnej na IV Międzypowiatowych Zawodach Strzeleckich, które odbyły się w Środzie Wlkp.

 7. Obywatelska postawa … Skrajna nieodpowiedzialność …

  Na uznanie zasługuje obywatelska postawa mieszkańca powiatu gostyńskiego, który na obwodnicy Śremu uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu obywatelowi Ukrainy. Kierujący Fordem Focus wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością i kierował samochodem mając blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze, został zatrzymany przez policjantów patrolówki celem przeprowadzenia wobec niego postępowania w trybie przyspieszonym, które już znalazło swój finał w sądzie.

 8. Dla bezpieczeństwa mieszkańców Domu Pomocy Społecznej

  Śremscy policjanci odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Psarskim. Funkcjonariusze rozmawiali z mieszkańcami placówki o różnych zagrożeniach. Ostrzegali przed oszustami, radzili jak zachowywać się w kontaktach z amatorami cudzego mienia, aby nie stracić oszczędności. Poruszali również tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, szczególnie w odniesieniu do osób na wózkach inwalidzkich. Przekazali też dla DPS-u kamizelki odblaskowe.

 9. "Bezpieczny weekend - Boże Ciało 2018"

  Rozpoczyna się kolejny długi weekend. Policjanci prowadzą działania pn. "Bezpieczny weekend - Boże Ciało 2018" i apelują o szczególną ostrożność na drogach oraz zabezpieczenie mieszkań przed włamaniem.

 10. Asp. szt. Adam Kaźmierczak przeszedł na emeryturę

  11 maja, w sali konferencyjnej naszej jednostki, odbyło się uroczyste spotkanie związane z przejściem na emeryturę asp. szt. Adama Kaźmierczaka, który blisko 30 lat pracował na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Doświadczony funkcjonariusz wiele ciepłych słów uznania usłyszał od insp. Sławomira Jądrzaka Komendanta Powiatowego Policji w Śremie oraz kom. Romana Brussa Naczelnika Wydziału Prewencji.