KPP Śrem

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
PRACA W POLICJI
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Jeżdżę wzorowo punkty sprawdzam cyfrowo
HIV/AIDS
FUNDACJA POMOCY WDOWOM I SIEROTOM PO POLEGŁYCH POLICJANTACH
Dopalacze kradną życie

Najczęściej czytane

 1. "Kryształowa Gwiazda ze Wstęgą" i "Kryształowe Gwiazdy" dla policjantów ze Śremu

  Mł. asp. Dawid Wojtkowski został wczoraj uhonorowany „Kryształową Gwiazdą ze Wstęgą”, a mł. asp. Mateusz Snela i sierż. szt. Jakub Haremza otrzymali „Kryształowe Gwiazdy”. Te prestiżowe wyróżnienia przyznaje się za ratowanie zdrowia i życia ludzkiego. Policjantom gratulacje złożyli: Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak oraz Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów podkom. Piotr Nowacki.

 2. Komendant uhonorował policjantów i pracownika

  Komendant Powiatowy Policji w Śremie wyróżnił swojego Zastępcę medalem okolicznościowym oraz wręczył policjantom rozkazy personalne dotyczące mianowania na wyższe stanowiska i podwyższenia dodatku służbowego. Ponadto nagrodził funkcjonariuszy za zaangażowanie i aktywność, a emerytowanego pracownika za wzorowe wykonywanie codziennych zadań.

 3. W Komendzie szykujemy prezenty, odwiedziły nas MotoMikołaje, … - Święta, idą Święta

  Choć w śremskiej Komendzie skupiamy się na sprawach służbowych, to i u nas czuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. To magia tych Świąt - szykujemy świąteczne prezenty w ramach akcji „Odkryj w sobie Św. Mikołaja”, dziś odwiedziły nas MotoMikołaje i niebawem podzielimy się opłatkiem.

 4. Tragiczny w skutkach wypadek w Śremie

  Dziś, w Śremie na ulicy Zamenhofa, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący hyundaiem, na przejściu dla pieszych, potrącił rowerzystę. Kierujący rowerem poniósł śmierć na miejscu.

 5. Święto Policji 2019 roku w Śremie – 100. rocznica powołania Policji Państwowej

  18 lipca 2019 roku odbyły się jubileuszowe obchody Święta Policji w Śremie zorganizowane z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Policjanci i pracownicy śremskiego garnizonu bardzo uroczyście uczcili doniosłą i dla policyjnej formacji ważną rocznicę.

 6. Kierował „na podwójnym gazie” i potrącił pieszego

  Nieodpowiedzialny 65-latek, kierujący VW Passatem, mając blisko promil alkoholu w organizmie, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 66-letniego śremianina. Pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą, pijani kierowcy to ogromne zagrożenie! Przypominamy również kierującym o tym, że zbliżając się do przejścia dla pieszych są obowiązani zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

 7. Rowerzysta z dwoma promilami, na nieoświetlonym rowerze, spowodował zdarzenie drogowe

  Nieodpowiedzialny rowerzysta na „podwójnym gazie”, mając dwa promile alkoholu w organizmie, wieczorową porą kierował nieoświetlonym rowerem i spowodował zdarzenie drogowe. Mężczyzna miał dużo szczęścia, ale mogło dojść do tragedii. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą i przypominają jak powinno wyglądać obowiązkowe oświetlenie roweru.

 8. W Śremie doszło do tragicznego zdarzenia

  Dziś, w Śremie na ulicy Staszica doszło do tragicznego zdarzenia. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący Citroenem Berlingo, jadąc z kierunku ul. Grunwaldzkiej w stronę ul. Gostyńskiej, zjechał na prawe pobocze i uderzył w VW Polo oraz w przód prawidłowo zaparkowanego BMW. Nie żyje 68-letni mieszkaniec Śremu, który kierował citroenem. Obecnie wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia badają policjanci Wydziału Kryminalnego prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie.

 9. Policyjne zaduszki

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie wspólnie z policyjnymi emerytami, rencistami i ich rodzinami, podczas uroczystej mszy św., oddali hołd tym funkcjonariuszom, którzy odeszli.

 10. „Noszę odblaski" i „Zaprojektuj odzież z odblaskami"

  Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Śremie odwiedziła Zespół Szkół Specjalnych, gdzie przeprowadziła dwa edukacyjne spotkania. Z młodszymi dziećmi rozmawiała głównie o bezpieczeństwie pieszego w ruchu drogowym i wręczyła im odblaski. Natomiast lekcję ze starszymi uczniami zdominował temat cyberprzemocy i właściwych zachowań w sieci. Funkcjonariuszka ogłosiła też dwa konkursy pt. „Noszę odblaski” i „Zaprojektuj odzież z odblaskami”.