KPP Śrem

Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

 1. Jechał całą szerokością jezdni – ujął go czujny kierowca

  Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał wczoraj kierujący Fiatem Punto, który poruszał się całą szerokością jezdni. Dzięki obywatelskiej postawie mieszkańca Książa Wielkopolskiego, który ujął kompletnie nieodpowiedzialnego kierowcę oraz błyskawicznej reakcji policjantów sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Być może dzięki tej wspólnej interwencji nie doszło też do tragedii.

 2. Śremski policjant wyróżniony przez Ministra Zdrowia

  Podkom. Piotr Grzelczyk z Komendy Powiatowej Policji w Śremie został wyróżniony Odznaką Honorową Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”. To szczególne odznaczenie uroczyście wręczyli policjantowi Adam Lewandowski Burmistrz Śremu oraz mł. insp. Konrad Bartłomiejczak I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Śremie.

 3. Śremscy policjanci sprawdzili ponad dwa i pół tysiąca zgłoszeń od internautów

  Przez ponad 4 lata, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, do Komendy Powiatowej Policji w Śremie wpłynęły 2553 informacje od internautów. Aż 825 zgłoszeń dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości, a 584 zgłoszenia nieprawidłowego parkowania. Wszystkie sygnały od mieszkańców są przez policjantów skrupulatnie sprawdzane, a w przypadku potwierdzenia zgłoszenia mundurowi starają się wyeliminować dane zagrożenie.

 4. Poznaj swojego dzielnicowego! – asp. Dawid Wojtkowski

  W ramach akcji pt. „Poznaj swojego dzielnicowego!” realizowanej przez Portal Śremski i Komendę Powiatową Policji w Śremie ukazał się kolejny materiał, tym razem, dotyczący asp. Dawida Wojtkowskiego.

 5. Poznaj swojego dzielnicowego! – Asp. Piotr Kutek

  W związku z akcją pt. „Poznaj swojego dzielnicowego!”, która realizowana jest w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”, na stronie internetowej Portalu Śremskiego ukazał się kolejny materiał, tym razem, dotyczący asp. Piotra Kutka.

 6. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

  Komenda Powiatowa Policji w Śremie bierze udział w kolejnej edycji Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Policjanci Wydziału Kryminalnego udzielają porad z zakresu procedury prawnej.

 7. Areszt dla 22-letniego śremianina

  Na wniosek śremskiej Policji i prokuratury, sąd zastosował trzymiesięczny areszt wobec 22-letniego śremianina, który był poszukiwany do kilku różnych spraw. Młodemu mężczyźnie, który odbywał już karę pozbawienia wolności, grozi nawet do 10 lat więzienia.

 8. Urządzenie do elektronicznego daktyloskopowania usprawni proces wykrywczy

 9. Reaguj na hejt w Internecie - video

  Rodzicu, czy zastanawiałeś się nad tym czym jest hejt? Zastanawiałeś się nad tym, czy Twoje dziecko nie jest ofiarą, bądź sprawcą hejtu? Czy rozmawiałeś z nim o tym? Może sam jesteś ofiarą hejtu i nie wiesz jak sobie z tym poradzić?

 10. Spotkania o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku

  W trakcie minionych już ferii prowadziliśmy spotkania z dziećmi i młodzieżą przebywającą na zorganizowanych formach wypoczynku. Chodziło o to, aby zwrócić uwagę najmłodszych na zagrożenia, z którymi mogą się spotkać przebywając w różnych miejscach i okolicznościach.