Na motorowerach...

Komendant i Starosta gratulowali drużynie Zespołu Szkół Politechnicznych

Komendant Powiatowy Policji w Śremie mł. insp. Sławomir Jądrzak i Wicestarosta Śremski Janusz Przywara pogratulowali drużynie z Zespołu Szkół Politechnicznych, która godnie reprezentowała powiat śremski i zajęła II miejsce w Finale Wojewódzkim XXI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

19 czerwca br., w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Śremie, odbyło się bardzo miłe spotkanie podsumowujące sukces drużyny reprezentującej powiat śremski, która zajęła II miejsce w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

Komendant Powiatowy Policji w Śremie mł. insp. Sławomir Jądrzak oraz Wicestarosta Śremski Janusz Przywara pogratulowali trzyosobowej drużynie z Zespołu Szkół Politechnicznych, która najpierw 10 maja zwyciężyła Etap Powiatowy turnieju, a 25 maja stanęła na podium, zajmując II miejsce podczas Finału Wojewódzkiego tego przedsięwzięcia, który odbył się w Koninie.

Spotkanie było także okazją do tego, aby podziękować Wisławie Frydryszak Dyrektorowi Zespołu Szkół Politechnicznych za owocną współpracę ze śremską Policją oraz Maciejowi Walewskiemu, opiekunowi drużyny, za przygotowanie uczniów do turnieju.

Warto dodać, że do Finału Wojewódzkiego zakwalifikowały się 22 drużyny z całego województwa wielkopolskiego, a drużyna, która wyprzedziła śremska ekipę i zajęła w nim I miejsce zwyciężyła, kilkanaście dni później, też Finał Krajowy tych zawodów. Tym bardziej sukces śremskiej drużyny zasługuje na uznanie.  

Spotkanie w śremskiej Komendzie Policji przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie dzielili się wrażeniami z Finału Wojewódzkiego turnieju, w którym było aż siedem konkurencji. Do najtrudniejszych, w ocenie naszych laureatów, należał sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Rozmawiano też o motoryzacji i jej rozwoju na przestrzeni ostatnich lat.

Organizowany od wielu lat turniej jest działaniem na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży ponadgimnazjalnej. Organizatorzy zawodów popularyzują wśród młodzieży znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzę motoryzacyjną, propagują bezpieczne zachowania uczestników ruchu drogowego, popularyzują wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowują do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych oraz inspirują uczniów i nauczycieli do pracy na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Komenda Powiatowa Policji w Śremie, wspólnie ze Starostwem Powiatowym, od 2007 roku organizuje etap powiatowy tych zawodów i do dziś inicjatywa ta jest jednym z głównych działań śremskiej Policji w obszarze profilaktyki ruchu drogowego.

Jakubowi Golak, Tomaszowi Banaszakowi i Mikołajowi Banaszakowi - uczniom Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie GRATULUJEMY !!!

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Katarzyna Baksalary „Tygodnik Śremski” /