Road Safety Days - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Road Safety Days

Od dziś do 22 września 2020 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

Dziś od rana na posterunku w Lucinach asp. Szymon Wojciechowski i sierż. szt. Daniel Konieczny ze śremskiej drogówki, którzy wykonują zadania własnie w ramach akcji ROAD SAFETY DAYS odbywającej się we wszystkich krajach europejskich. Działania te ukierunkowane zostały na zapobieganie zdarzeniom na drodze, przede wszystkim wypadkom śmiertelnym. Policjanci proszą o ostrożność i rozwagę, a tym, którzy na co dzień są odpowiedzialni w ruchu drogowym serdecznie dziękują.

Road Safety Days to działania Policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników.

Promocja akcji na stronie: https://www.roadpolsafetydays.eu/

/ Ewa Kasińska / KGP /

Ładowanie odtwarzacza...