Wspólnie przeciwko przemocy i narkotykom - Inicjatywy prewencyjne - KPP Śrem

Inicjatywy prewencyjne

Wspólnie przeciwko przemocy i narkotykom

Policjanci wspólnie z uczniami przeszli ulicami Książa Wielkopolskiego, aby symbolicznie zamanifestować swój sprzeciw wobec przemocy i narkotyków. Było wspólne skandowanie haseł, okrzyki, wymowne transparenty i białe stroje. A wszystko to w ramach profilaktycznego projektu pn. „Marsz Przeciwko Przemocy”.

9 października br. spod Szkoły Podstawowej w Książu Wielkopolskim wyruszył nietypowy korowód. Około 300 uczniów z klas VII i VIII ksiąskiej gminy wyszło na ulicę, aby zamanifestować sprzeciw wobec agresji, przemocy i narkotyków. Towarzyszyły im przedszkolaki, nauczyciele oraz policjanci ze Śremu i Książa Wlkp.

Uczestnicy marszu idąc ulicami Książa Wielkopolskiego skandowali hasła i nieśli wymowne transparenty. Korowód wyróżniał biały kolor garderoby uczniów i maluchów, mający symbolizować protest przeciwko przemocy i uzależnieniom, kojarzony z pokojem i pojednaniem.

Przemarsz zakończył się na Rynku w Książu Wielkopolskim.

Przemarsz odbył się w ramach projektu  pn. „Marsz przeciwko przemocy”, którego koordynatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej w Książu Wielkopolskim. Zanim uczniowie z klas VII i VIII symbolicznie wyrazili swój sprzeciw wobec przemocy i narkotyków, to najpierw we wrześniu tego roku spotykali się z dzielnicowym z Posterunku Policji w Książu Wielkopolskim. Policjant uświadamiał im jak ogromnym zagrożeniem są narkotyki i ostrzegał przed uzależnieniem od tych substancji. Mówił o rodzajach przemocy i uregulowaniach prawnych, którym mogą podlegać nieletni.

/ Ewa Kasińska /