Dzielnicowy popularyzuje naukę języka migowego - Inicjatywy prewencyjne - KPP Śrem

Inicjatywy prewencyjne

Dzielnicowy popularyzuje naukę języka migowego

Mł. asp. Michał Nowacki z Komendy Powiatowej Policji w Śremie bierze udział w akcji „Cały Śrem miga Dzień Dobry”. Dzielnicowy wziął udział w nagraniu do filmiku, który przygotowuje grupa Śremskich Migaczy. Celem kampanii jest popularyzacja nauki Polskiego Języka Migowego.

26 kwietnia br., w sali konferencyjnej śremskiej komendy, odbyło się nagranie do filmiku, który będzie propagował akcję pn. „Cały Śrem miga Dzień Dobry”. Wziął w nim udział dzielnicowy mł. asp. Michał Nowacki.

Filmik przygotowują przedstawiciele grupy Śremskich Migaczy: Filip Rogacki i Weronika Leśna. Policjant był siedemnastą z kolei osobą, która migała przed kamerą „dzień dobry” w Polskim Języku Migowym. Wcześniej w nagraniu do filmiku wzięli udział przedstawiciele innych śremskich służb, instytucji i firm. Docelowo Śremscy Migacze planują nagranie z udziałem około 20 osób.

Kampania pn. „Cały Śrem miga Dzień Dobry” zainicjowana i realizowana jest przez grupę młodych ludzi z pasją do nauki Polskiego Języka Migowego. Jej celem jest zwiększenie świadomości wśród śremian na temat kultury osób głuchych oraz problemów osób z wadami słuchu.

Śremscy Migacze planują, że filmik będzie gotowy w połowie maja i wówczas ruszą z jego promocją.

/ Ewa Kasińska /