O bezpieczeństwie w Konarzycach. - Prewencja - KPP Śrem

O bezpieczeństwie w Konarzycach.

dsc03497W dniu dzisiejszym w przedszkolu oraz w szkole w Konarzycach odbyły się spotkania z funkcjonariuszami Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii śremskiej policji , którzy w ramach programu „Bezpiecznie to wiedzieć i znać” przeprowadzili pogadanki dla dzieci w przedszkolu oraz dla uczniów w klasach I – III , a także IV - VI na temat zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać w czasie letniego wypoczynku.

 

 

W trakcie przeprowadzonych pogadanek asp. Krzysztof Tabatt oraz st.asp. Krzysztof Tomaszewski zwrócili szczególną uwagę na sposoby unikania i radzenia sobie w trudnych sytuacjach związanych z zagrożeniami podczas wypoczynku. Omawiano zasady bezpieczeństwa podczas zabaw między innymi nad wodą, oraz podczas prac polowych a także bezpieczeństwa podczas podróży. Policjanci chcą by najmłodsi wrócili cali i zdrowi z wakacji i już od najmłodszych lat wiedzieli jak zachować się nie tylko nad wodą, ale także np. na drodze podczas jazdy rowerem czy placu zabaw.

Uczestnicy spotkań prewencyjnych odświeżyli sobie informacje dotyczące bezpiecznych zachowań na drodze w rożnych sytuacjach. Szczególnie omówione zostały zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię na przejściach dla pieszych. Funkcjonariusze podkreślili też wagę elementów odblaskowych, które umieszczone na ubraniach bądź plecakach dzieci powodują w porze wieczorowo-nocnej lepszą widoczność dla kierowców.

 

 

dsc03485
dsc03497
dsc03491
dsc03471