Aby ten długi, majowy weekend był bezpieczny - Prewencja - KPP Śrem

Aby ten długi, majowy weekend był bezpieczny

1-90822_m21_kgp Synoptycy zapowiadają ochłodzenie, ale na razie mamy iście majówkową pogodę, która sprzyja wyjazdom i spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu. W powiecie śremskim nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń kryminalnych i drogowych, ale za Komendą Główną Policji podajemy rady, na które warto zwrócić uwagę, aby nie stać się ofiarą czynu zabronionego, a ten majowy, długi weekend przebiegał spokojnie i bezpiecznie.

„Zostawiając nasze domy lub mieszkania puste, pamiętajmy, aby zabezpieczyć kurki z gazem, wodą, dokładnie zamknąć drzwi i okna tak, aby nie stwarzać dogodnych warunków ewentualnym złodziejom. Jeżeli istnieje taka możliwość, poprośmy sąsiadów, aby zerkali na nasze mieszkania i reagowali, kiedy zauważą coś niepokojącego.

Piękna pogoda sprzyja też motocyklowym eskapadom. Kierowcy jednośladów, oprócz czerpania radości z szybkiej jazdy, powinni przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie – swoim i innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o bezpieczną jazdę. Motocykl nie ma poduszek powietrznych i pasów bezpieczeństwa, kask i odzież ochronna nie zapobiegną obrażeniom. Dlatego tak ważne jest, by motocykliści podczas jazdy kierowali się rozumem, a nie chęcią przeżycia przygody za wszelką cenę – ponieważ ta cena może być bardzo wysoka.

Pojawili się też pierwsi amatorzy kąpieli. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci nad wodą zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzegajmy podczas wypoczynku podstawowych zasad: powinniśmy się kąpać tylko w miejscach strzeżonych, dzieci powinny bawić się nad wodą tylko pod czujną opieką dorosłych, pod żadnym pozorem nie wolno kąpać się po wypiciu alkoholu, po dłuższym leżeniu na słońcu nie wchodźmy od razu do wody, najpierw stopniowo zmoczmy ciało – w ten sposób unikniemy szoku termicznego."

Życzymy, aby dalszy ciąg długiego, majowego weekendu był dla Państwa czasem radosnego i bezpiecznego wypoczynku :)