Zbliża się wiosna, na razie ta kalendarzowa, czyli o działaniach WIOSNA 2013 - Prewencja - KPP Śrem

Zbliża się wiosna, na razie ta kalendarzowa, czyli o działaniach WIOSNA 2013

intro_policji1

Za oknem biało, pada śnieg i jak zapowiadają synoptycy w tym tygodniu aura ma być typowo zimowa. Nie zmienia to faktu, że zbliża się pierwszy dzień wiosny, tej kalendarzowej. Jak co roku, w związku z obchodami pierwszego dnia wiosny i niebezpieczeństwem wystąpienia zakłóceń spokoju i innych naruszeń prawa, śremska Policja będzie prowadziła działania prewencyjno - porządkowe.

Pierwszy dzień wiosny obchodzony też jest jako tzw. Dzień Wagarowicza, ale miejmy nadzieję, że podobnie, jak w latach minionych w powiecie śremskim nie wystąpią większe zakłócenia spokoju i porządku.

My będziemy czuwali. Nasza służba patrolowa będzie koncentrowana w tych miejscach, gdzie może gromadzić się młodzież i może dojść do naruszeń prawa.

Apelujemy więc do wszystkich uczniów, aby przestrzegali przepisów prawa, a także ogólnie przyjętych zasad. Przypominamy też o ewentualnych konsekwencjach i o tym, że nieletni odpowiadają w myśl "Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich".

Radość z faktu zakończenia zimy, jak na razie tej kalendarzowej, zamanifestujcie w sposób bezpieczny i zgodny z obowiązującymi przepisami prawa. 

My życzymy wesołego, a zarazem bezpiecznego pierwszego dnia wiosny!