Zbliża się koniec letnich wakacji - nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń z udziałem dzieci

dsc06615_sezonletni_25.08.2011rKończą się tegoroczne, letnie wakacje. To, co istotne z naszego punktu widzenia, to fakt, że w tym czasie nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń z udziałem dzieci i młodzieży.

No, niestety WAKACJE dobiegają końca. W tym czasie prowadziliśmy działania pn. Zabezpieczenie sezonu letniego 2011r. To, co istotne z naszego punktu widzenia, to fakt, że w tym czasie nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń z udziałem dzieci i młodzieży. Natomiast często spotykaliśmy się z najmłodszymi i rozmawialiśmy z nimi o bezpieczeństwie podczas wakacji, o różnych zagrożeniach i o tym, jak ich uniknąć. Te spotkania były planowane, ale też zupełnie przypadkowe, kiedy to podczas patroli, do naszych policjantów podchodziły dzieci bawiące się w parkach, czy też przebywające na kąpieliskach. Tak było np. wczoraj, kiedy to w śremskim Parku Odlewników i nad Jeziorem Grzymysławskim do policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego podchodziły dzieci zainteresowane pracą funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę z psami.

Oczywiście działania związane z Zabezpieczeniem sezonu letniego 2011r., to nie tylko sympatyczne, edukacyjne spotkania z dziećmi. Podczas tegorocznych wakacji często interweniowaliśmy w związku z zakłócaniem ciszy nocnej, ujawnialiśmy różne wykroczenia i kończyliśmy te sprawy w postępowaniach mandatowych. Nasze działania związane z Zabezpieczeniem sezonu letniego 2011r. potrwają jeszcze do końca września.

Poniżej zdjęcia wykonane wczoraj, podczas patrolu policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego: mł. asp. Marka Sot i jego psa Olo oraz sierż. szt. Krzysztofa Stajkowskiego i jego psa Cyrana. 

dsc06608_25.08.2011

W Parku Odlewników wraz z dziećmi, które były bardzo zainteresowane policyjną służbą.

dsc06615_25.08.2011

Służba patrolowa umundurowanych policjntów jest niezmiernie istotna i ma zawsze oddziaływanie prewencyjne.

dsc06626_25.08.2011

Dzieci wypoczywające w ramach półkolonii miały szereg pytań do mł. asp. Marka Sot, który pełni służbę z owczarkiem Olo - najlepszym psem patrolowo-tropiącym w Wielkopolsce.

dsc06620_25.08.2011

Spotkanie z półkolonistami nad Jeziorem Grzymysławskim było przypadkowe, ale można by rzec, że też uzupełniające, bowiem dzieci te odwiedziły Komendę 18 sierpnia br. i wówczas rozmowa z policjantem - przewodnikiem była niemożliwa.