Działania edukacyjne w szkołach - Prewencja - KPP Śrem

Działania edukacyjne w szkołach

dsc05790_profilaktyka_2011Ważne miejsce wśród podejmowanych przez nas czynności cały czas zajmują działania edukacyjne, które prowadzimy m. in w szkołach. W minionym tygodniu spotkaliśmy się z uczniami Zespołu Szkół Rolniczych i Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Z młodzieżą Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie - oddział w Śremie spotkali się policjanci zespołu zajmującego się problematyką nieletnich. Funkcjonariusze rozmawiali z uczniami na różne tematy dot. bezpieczeństwa. Omówili m. in. uregulowania prawne wynikającego z Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, wiele uwagi poświęcili też zagrożeniom, z którymi może spotkać się młody człowiek. Natomiast na temacie bezpieczeństwa w sieci skupili się policjanci Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą, którzy wraz z rzecznikiem śremskiej Policji odwiedzili Zespół Szkół Ekonomicznych w Śremie.

Poniżej na zdjęciu mł. asp. Krzysztof Tabatt z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii podczas spotkania z uczniami Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie - oddział w Śremie.

dsc05789_profilaktyka_2011