Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie podczas wakacji - Prewencja - KPP Śrem

Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie podczas wakacji

dsc05153_28.06.10rZorganizowaliśmy konferencję poświęconą zabezpieczeniu tegorocznego sezonu wypoczynkowo - turystycznego. Z przedstawicielami wielu instytucji i służb z terenu powiatu śremskiego rozmawialiśmy o przedsięwzieciach zaplanowanych na tegoroczne wakacje, planach związanych z zabezpieczeniem sezonu letniego i wielu jeszcze innych kwestiach dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej naszej jednostki. Przybyłych gości - przedstawicieli różnych instytucji, z którymi współpracujemy od lat - powitał podinsp. Paweł Wawrzyniak I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Śremie.

Zebranym przedstawiliśmy analizę stanu bezpieczeństwa za okres letni 2008 i 2009r oraz poinformowaliśmy o naszych planach na tegoroczne wakacje, których celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa, szczególnie w miejscach o nasilonym ruchu turystycznym, na obszarach przywodnych oraz na głównych ciągach komunikacyjnych.

Przedstawiciele wszystkich instytucji przedstawiali też swoje inicjatywy i plany. Na tej podstawie omawialiśmy także zakresy współpracy pomiędzy podmiotami.

Sporo uwagi poświęciliśmy kwestiom bezpieczeństwa na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Jarosławkach oraz nowym przepisom, które dotyczą zorganizowanych form wypoczynku.

Wojciech Majchrzak z Klubu Relax Spółdzielni Mieszkaniowej dziękował Policji za zorganizowanie konferencji. Mówił o potrzebie przeprowadzania właśnie takich spotkań, które dotyczą szeroko pojętego bezpieczeństwa w okresie wakacji i spraw organizacji wypoczynku letniego na terenie naszego powiatu.

dsc05153_28.06.2010

dsc05155_28.06.2010