Razem przeciwko agresji i uzależnieniom - Prewencja - KPP Śrem

Razem przeciwko agresji i uzależnieniom

dsc_0072

Konferencją pt. „Razem bez agresji”, która odbyła się 14 listopada br. z udziałem śremskich policjantów w Centrum Kultury w Książu Wlkp. zakończono trwające od października br. przedsięwzięcie prewencyjne pn. „Uzależnieniom i przemocy STOP”. Inicjatywa została zorganizowana dla uczniów klas IV, V i VI ze Szkoły Podstawowej w Książu Wlkp.

Centralnym punktem akcji był happening, który odbył się 7 listopada. Podczas happeningu dzieci wspólnie z policjantami na czele z podinsp. Pawłem Wawrzyniakiem Z-cą Komendanta i innymi zaproszonymi gośćmi m. in. burmistrzem Książa Wlkp. Teofilem Marciniakiem, przeszli ulicami miasta, aby w ten sposób symbolicznie zamanifestować swój sprzeciw wobec przemocy i uzależnień. Podczas przemarszu uczniowie, zachęcani przez policjantów, skandowali hasła, które również wyrażały ich sprzeciw wobec agresji i używek. Ten sprzeciw manifestowali także poprzez własnoręcznie przygotowane transparenty, które nieśli i za pomocą których obwieszczali ideę przemarszu. Happening zakończył się w amfiteatrze w Książu Wlkp. Tam odbył się pokaz tresury i wyszkolenia policyjnego psa służbowego w wykonaniu sierż. Sebastiana Tasiemskiego i jego psa Cywila. Po tej prezentacji dzieciom wręczono nagrody za udział w kilku konkursach tematycznych. Konkursach, które zostały ogłoszone po tym jak dzieci w pierwszym etapie akcji, przez miesiąc październik uczestniczyły w spotkaniach tematycznych z policjantami, przedstawicielami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Przychodni Leczenia Uzależnień i Współuzależnień, Ośrodka Pomocy Społecznej w Książu Wlkp. oraz ze szkolnym psychologiem.

Komenda Powiatowa Policji w Śremie dziękuje za współpracę na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży wszystkim współorganizatorom inicjatywy, a przede wszystkim głównemu organizatorowi Centrum Kultury w Książu Wlkp.

Poniżej zdjęcia z happeningu.

Fot. Starostwo Powiatowe w Śremie, Centrum Kultury w Książu Wlkp. 

heppening-07-11-2008_023

dsc_0092

dsc_0093

dsc_0095

dsc_0106

heppening-07-11-2008_101

heppening-07-11-2008_110

heppening-07-11-2008_117

  heppening-07-11-2008_122

  heppening-07-11-2008_124