O debacie w Książu Wielkopolskim - Debaty społeczne - KPP Śrem

Debaty społeczne

O debacie w Książu Wielkopolskim

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zorganizowali kolejną debatę społeczną, która odbyła się w Książu Wielkopolskim. Podczas spotkania poruszano tematy związane ze stanem bezpieczeństwa, Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa, programem „Dzielnicowy bliżej nas” i aplikacją mobilną „Moja Komenda”. Mieszkańcy pytali też o sprawy natury porządkowej. W trakcie debaty uhonorowana została Mariola Kaźmierczak Dyrektor ksiąskiego Centrum Kultury.

13 listopada br. w Centrum Kultury w Książu Wielkopolskim odbyła się kolejna debata społeczna zorganizowana przez śremską Policję w ramach cyklu spotkań „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”.

Debatę rozpoczęło wystąpienie I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Śremie mł. insp. Konrada Bartłomiejczaka, który przedstawił stan bezpieczeństwa na terenie gmin Książ Wielkopolski i Dolsk, mówił o aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, programie „Dzielnicowy bliżej nas” i aplikacji mobilnej „Moja Komenda”.

Na zakończenie swojego wystąpienia Komendant Bartłomiejczak wręczył Marioli Kaźmierczak Dyrektor ksiąskiego Centrum Kultury okolicznościowy medal pamiątkowy ufundowany z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Zastępca Komendanta w imieniu szefa śremskiej Policji, a także swoim uhonorował w ten sposób Panią Dyrektor, aby symbolicznie podziękować jej za długoletnią współpracę prowadzoną na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców gminy Książ Wielkopolski.

W dalszej części spotkania przyszedł czas na pytania od mieszkańców. Głównie pytali oni o sprawy natury porządkowej.

Osoby uczestniczące w debacie wypełniły też ankiety, które stanowią swoiste, anonimowe badanie opinii o tym spotkaniu.

Na zakończenie seniorzy z Uniwersytetu Entuzjastów Świata poprosili Komendanta Bartłomiejczaka o wpis do indeksów.

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Centrum Kultury w Książu Wlkp. /