O debacie w Brodnicy - Debaty społeczne - KPP Śrem

Debaty społeczne

O debacie w Brodnicy

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zorganizowali w Brodnicy kolejną debatę społeczną, która odbyła się w miejscowej Szkole Podstawowej. Podczas spotkania poruszano tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, profilaktyką uzależnień, strukturą organizacyjną jednostek Policji oraz uregulowaniami Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

7 czerwca br. w Szkole Podstawowej w Brodnicy odbyła się kolejna debata społeczna zorganizowana przez śremską Policję w ramach cyklu spotkań „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”. Zaproszenie do udziału w spotkaniu przyjęli przedstawiciele władz samorządowych - Wicestarosta Śremski Janusz Przywara, Wójt Gminy Brodnica Marek Pakowski i Przewodniczący Rady Gminy w Brodnicy Andrzej Wojciechowski.

Debatę rozpoczęło wystąpienie I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Śremie mł. insp. Konrada Bartłomiejczaka, który przedstawił stan bezpieczeństwa na terenie gminy Brodnica, mówił o aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, programie Dzielnicowy bliżej nas oraz aplikacji mobilnej Moja Komenda.

W dalszej części spotkania przyszedł czas na pytania od mieszkańców. Dotyczyły one różnych aspektów bezpieczeństwa. Tradycyjnie już poruszano kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, mówiono o profilaktyce uzależnień, strukturze organizacyjnej jednostek Policji oraz uregulowaniach Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Na zakończenie spotkania wszyscy jego uczestnicy otrzymali kamizelki odblaskowe.

/ Ewa Kasińska /