Rowerzysta wjechał wprost pod samochód osobowy - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Rowerzysta wjechał wprost pod samochód osobowy

Data publikacji 24.11.2020

Jak powinien postępować rowerzysta na przejściach dla pieszych? Rowerzysta powinien zejść z roweru i przeprowadzić go po przejściu. Niestety, nie uczynił tego 83-letni śremianin, który wczoraj (23 listopada) około godz. 09.10, w Śremie na ulicy Chłapowskiego kierując rowerem przejeżdżał przez oznakowane przejście dla pieszych i wjechał wprost pod nadjeżdżający pojazd marki Renault Scenic.

W wyniku zderzenia rowerzysta przemieścił się na przeciwległy pas ruchu i uderzył jeszcze w audi. Wszyscy uczestnicy tego drogowego zdarzenia byli trzeźwi, ale niestety rowerzysta senior z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Obecnie prowadzimy dalsze czynności w tej sprawie.

Rowerzyści często lekceważą przepis mówiący o tym, że nie wolno przejeżdżać po przejściu dla pieszych. I wczoraj mieliśmy również do czynienia z takim zachowaniem, które dodatkowo skutkowało kolizją z innymi pojazdami i obrażeniami ciała u rowerzysty seniora. Kochani rowerzyści UWAŻAJCIE NA SIEBIE. Współczesna droga jest dla Was bardzo wymagająca, szczególnie w zatłoczonych pojazdami miastach. Po co jeszcze stwarzać dodatkowe zagrożenia?

/ Ewa Kasińska /