Areszt dla podejrzanych o znęcanie się - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Areszt dla podejrzanych o znęcanie się

Data publikacji 04.11.2020

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o psychiczne i fizyczne znęcanie się. 45-letni mieszkaniec gminy Dolsk usłyszał zarzut znęcania się nad swoimi rodzicami, a 24-letni mieszkaniec Śremu zarzut znęcania się nad partnerką. Sąd na trzy miesiące tymczasowo aresztował obu mężczyzn.

W ostatnim tygodniu października 2020 roku śremscy kryminalni prowadzili równolegle dwie odrębne sprawy związane z psychicznym i fizycznym znęcaniem się.

27 października br. funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego wszczęli czynności w związku z informacjami o agresywnym zachowaniu się 24-letniego śremianina. Młody mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad swoją partnerką. Z materiałów zebranych w sprawie wynika, iż ostatecznie pokrzywdzona kobieta uciekając przed agresją partnera wybiegła na taras, uderzyła się o poręcz balustrady, straciła równowagę i wypadła z balkonu na drugim piętrze. Z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

29 października br. w śremskiej Komendzie zgłosił się starszy mieszkaniec gminy Dolsk, który powiadomił o tym, że od stycznia 2018 roku jego 45-letni syn znęca się psychicznie i fizycznie nad nim i jego żoną poprzez wszczynanie awantur domowych, podczas których dochodzi do przemocy. Po ostatniej takiej awanturze starszy mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. W związku z tą sprawą kryminalni również zatrzymali 45-latka, który usłyszał zarzut znęcania się nad swoimi rodzicami.

W miniony piątek (30 października), na wniosek Policji i prokuratury, sąd na 3 miesiące tymczasowo aresztował obu mężczyzn podejrzanych o znęcanie się. Sprawy są w toku.

/ Ewa Kasińska /