„Noszę odblaski" i „Zaprojektuj odzież z odblaskami" - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

„Noszę odblaski" i „Zaprojektuj odzież z odblaskami"

Data publikacji 02.12.2019

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Śremie odwiedziła Zespół Szkół Specjalnych, gdzie przeprowadziła dwa edukacyjne spotkania. Z młodszymi dziećmi rozmawiała głównie o bezpieczeństwie pieszego w ruchu drogowym i wręczyła im odblaski. Natomiast lekcję ze starszymi uczniami zdominował temat cyberprzemocy i właściwych zachowań w sieci. Funkcjonariuszka ogłosiła też dwa konkursy pt. „Noszę odblaski” i „Zaprojektuj odzież z odblaskami”.

15 listopada br. śremska policjantka gościła w Zespole Szkół Specjalnych. Tę wyjątkową placówkę mundurowi zawsze odwiedzają bardzo chętnie i są życzliwie przyjmowani przez całą społeczność szkolną.

Z młodszymi dziećmi funkcjonariuszka rozmawiała przede wszystkim o bezpieczeństwa pieszego w ruchu drogowym i rozdała dzieciom elementy odblaskowe.

Spotkanie ze starszymi uczniami zdominował temat cyberprzemocy, właściwych zachowań w szkole, w domu i podczas spotkań z rówieśnikami. Rozmawiano także o różnych aspektach bezpieczeństwa w ruchu drogowym  i o tym jak ważne jest noszenie odblasków.

Na zakończenie wizyty w gościnnych progach Zespołu Szkół Specjalnych policjantka ogłosiła dwa konkursy plastyczne: dla młodszych dzieci konkurs zatytułowany „Noszę odblaski”, a starsi uczniowie mają wykonać prace pt.  „Zaprojektuj odzież z odblaskami”.

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Anna Szelejewska Zespół Szkół Specjalnych w Śremie /