Kierował „na podwójnym gazie” i potrącił pieszego - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Kierował „na podwójnym gazie” i potrącił pieszego

Data publikacji 22.11.2019

Nieodpowiedzialny 65-latek, kierujący VW Passatem, mając blisko promil alkoholu w organizmie, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 66-letniego śremianina. Pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą, pijani kierowcy to ogromne zagrożenie! Przypominamy również kierującym o tym, że zbliżając się do przejścia dla pieszych są obowiązani zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

21 listopada br., o godz. 17.46, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że w Śremie na ul. Zamenhofa doszło do wypadku drogowego.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący VW Passatem, 65-letni mieszkaniec Śremu, jadąc ul. Zamenhofa w stronę ul. Powstańców Wlkp., na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 66-letniego śremianina.

Kierujący VW był nietrzeźwy, miał blisko promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a także dowód rejestracyjny od pojazdu za brak aktualnego badania technicznego oraz usterki w oświetleniu. VW Passat został zabezpieczony przez pomoc drogową.

Pieszy był trzeźwy, w wyniku zdarzenia doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala.

Obecnie postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego. Ostatecznie nieodpowiedzialny 65-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Pamiętajmy o tym, że kiedy kierujący jest nietrzeźwy i w związku z tym upośledzone są jego zmysły może dojść do nieszczęścia. Dlatego apelujemy o trzeźwość za kierownicą, pijani kierowcy to ogromne zagrożenie! Przypominamy też kierującym pojazdami o tym, że zbliżając się do przejścia dla pieszych są obowiązani zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

/ Ewa Kasińska /