Aktualności

Podsumowanie świątecznych działań oraz apel o rozwagę w Sylwestra i Nowy Rok

Data publikacji 27.12.2018

Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Śremie podsumowali akcję „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie” i apelują o rozwagę na drogach w Sylwestra i Nowy Rok. Od 21 do 26 grudnia na terenie powiatu śremskiego nie doszło do poważniejszego zdarzenia w ruchu drogowym, ale dla funkcjonariuszy dbających o bezpieczeństwo na drogach był to pracowity czas.

Od 21 do 26 grudnia br. śremscy policjanci prowadzili wzmożone działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”.

W sumie, w ramach akcji, funkcjonariusze drogówki wylegitymowali 137 osób, a 100 kierujących poddali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mundurowi zatrzymali 2 uprawnienia do kierowania /1 nietrzeźwemu kierującemu i 1 piratowi drogowemu/ oraz 10 dowodów rejestracyjnych /9 za niewłaściwy stan techniczny pojazdów i 1 za brak badań technicznych/.

23 grudnia br. policjanci drogówki zatrzymali prawo jazdy 62-letniemu mieszkańcowi Śremu, który około godz. 17.45 na ulicy Kilińskiego, będąc w stanie nietrzeźwości, kierował Skodą Fabia i spowodował kolizję drogową. Mężczyzna miał dwa promile alkoholu w organizmie. Z ustaleń mundurowych wynika, że 62-latek kierując skodą, na prostym odcinku drogi, nie zachował bezpiecznej odległości miedzy pojazdami i najechał na tył jadącego przed nim peugeota, który zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych w związku z nadawanym na sygnalizatorze czerwonym światłem. Następnie peugeot uderzył w tył stojącego przed nim samochodu Daewoo Matiz. Kierujący peugeotem i Daewoo Matiz byli trzeźwi i na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Natomiast 26 grudnia funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w Drzonku zatrzymali uprawnienia do kierowania kolejnemu piratowi drogowemu, który o godz. 12.52 kierujący skodą nadmiernie przekroczył prędkość i nie zważając na bezpieczeństwo swoje oraz innych pędził w terenie zabudowanym 102 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. 44-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego uprawnienia do kierowania stracił na 3 miesiące i został też ukarany mandatem w wysokości 400 złotych i 10 punktami karnymi.

W czasie trwania działań „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie” na terenie powiatu śremskiego nie doszło do poważniejszego wypadku w ruchu drogowym. Odnotowano jedynie 7 kolizji.

Od jutra policjanci drogówki będą prowadzili wzmożone działania w związku z sylwestrowymi wyjazdami. Działania, podczas których mundurowi zwrócą szczególną uwagę na piratów drogowych i stan trzeźwości kierujących, potrwają do 1 stycznia 2019 roku. Funkcjonariusze ponawiają apele o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach.

UWAGA - Jeżeli będziesz kierowcą po sylwestrowej imprezie, to baw się bez alkoholu !!!

Przywitajmy ten nadchodzący 2019 rok w dobrych humorach i bezpiecznie!

/ Ewa Kasińska /