Długi, świąteczny weekend bez poważniejszych zdarzeń - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Długi, świąteczny weekend bez poważniejszych zdarzeń

Data publikacji 03.04.2018

W świąteczny weekend śremscy policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń kryminalnych, ale był to dla funkcjonariuszy pracowity czas. Mundurowi z drogówki, praktycznie jak co roku, prowadzili wzmożone działania prewencyjne.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie podsumowali długi, świąteczny weekend. Funkcjonariusze nie odnotowali poważniejszych zdarzeń kryminalnych. W ruchu drogowym też było bezpiecznie, bez zdarzeń drogowych.

Jednak dla mundurowych z drogówki był to pracowity czas. Funkcjonariusze, w związku ze świątecznymi wyjazdami, wzmożone działania prewencyjne prowadzili już od Wielkiego Piątku. Od tego dnia do 2 kwietnia br. policjanci drogówki skontrolowali w sumie 127 pojazdów i ujawnili 95 wykroczeń, w tym większość dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Mundurowi zatrzymali też 5 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny pojazdów. Natomiast w pierwszym dniu działań, 30 marca, funkcjonariusze zatrzymali kolejne uprawnienia do kierowania. Na 3 miesiące stracił je 30-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego, który o godz. 17.15, w Małachowie kierując Fordem Mondeo jechał z prędkością 108 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Mężczyzna został też ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz 10 pkt. karnymi.

Policjanci cały czas ponawiają apele o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach oraz przypominają, że nadmierna prędkość i brawura kierującego mogą być przyczynami tragedii.

/ Ewa Kasińska /