Tragiczny w skutkach wypadek przy pracy - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Tragiczny w skutkach wypadek przy pracy

Data publikacji 09.02.2018

Wczoraj, na terenie firmy w Śremie doszło do tragicznego w skutkach wypadku przy pracy. Pracownik zakładu został przygnieciony przez element naprawianego urządzenia. Mężczyzna zmarł w wyniku poniesionych obrażeń ciała. Obecnie wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia badają policjanci Wydziału Kryminalnego prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie.

8 lutego br., o godz. 20.20, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że na terenie jednej z firm w Śremie doszło do wypadku przy pracy.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci Wydziału Kryminalnego.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 51-letni mieszkaniec Śremu, będący pracownikiem firmy, dokonywał naprawy urządzenia na terenie zakładu i został przygnieciony przez element tego urządzenia. Mężczyzna zmarł w wyniku poniesionych obrażeń ciała.

Policjanci powiadomili o zdarzeniu prokuratora i Państwową Inspekcję Pracy w Poznaniu, przeprowadzili oględziny miejsca wypadku, przesłuchali świadków zdarzenia oraz zabezpieczyli niezbędną dokumentację.

Na polecenie prokuratora ciało mężczyzny przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu.

Obecnie wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia badają policjanci Wydziału Kryminalnego prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie.

/ Ewa Kasińska /