Policjanci zatrzymali kolejne uprawnienia do kierowania - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Policjanci zatrzymali kolejne uprawnienia do kierowania

Data publikacji 31.01.2018

Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali uprawnienia do kierowania mężczyźnie, który przekroczył dopuszczalną liczbę punktów karnych. Na trzy miesiące prawo jazdy stracił też kolejny pirat drogowy, który nadmiernie przekroczył prędkość i nie zważając na bezpieczeństwo swoje oraz innych, pędził w terenie zabudowanym ponad 100 km/h.

W miniony poniedziałek, 29 stycznia br., mundurowi ze śremskiej drogówki w dwóch przypadkach zatrzymali uprawnienia do kierowania.

Najpierw, o godz. 14.00, w Śremie na ul. Poznańskiej zatrzymali do kontroli drogowej Fiata Doblo. Kierujący tym pojazdem, 46-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego, rozmawiał w trakcie jazdy przez telefon komórkowy. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 200 złotych i 5 pkt. karnymi. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że kierujący przekroczył też dopuszczalną liczbę punktów karnych i ma ich 26. W tej sytuacji policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy.

Następnie, o godz. 17.25, policjanci w Wyrzece zatrzymali do kontroli drogowej Volvo. Kierujący autem, 32-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego, pędził przez wieś z prędkością 109 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Funkcjonariusze temu mężczyźnie także zatrzymali prawo jazdy, które stracił on na 3 miesiące, oraz ukarali go mandatem w wysokości 400 złotych i 10 pkt. karnymi.

/ Ewa Kasińska /