Policjanci z grupy SPEED czuwają - namierzyli kolejnego pirata drogowego - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Policjanci z grupy SPEED czuwają - namierzyli kolejnego pirata drogowego

Wczoraj (10 kwietnia), policjanci śremskiej drogówki z grupy SPEED namierzyli kierującego Fordem Mondeo, 42-letniego mieszkańca gminy Książ Wielkopolski, który w Chrząstowie gnał z prędkością 113 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Za tak znaczne przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym pirat drogowy stracił prawo jazdy na trzy miesiące, został ukarany mandatem i na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Pogoda dziś iście wiosenna. I fajnie, bo na taką wiosnę czekamy, ale właśnie taka aura powoduje, że niektórzy kierowcy zasuwają i nie zwracają uwagi na bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu drogowego. Tak więc bądźcie ostrożni oraz rozważni na drogach i uważajcie na siebie! Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest główną przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Są i tacy, dla których aura jest nieistotna. Pędzą również przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Właśnie takiego pirata drogowego namierzyli wczoraj (10 kwietnia), o godz. 18.56, policjanci śremskiej drogówki z grupy SPEED. 42-letni mieszkaniec gminy Książ Wielkopolski, kierując Fordem Mondeo, w Chrząstowie gnał z prędkością 113 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Za tak znaczne przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym pirat drogowy stracił prawo jazdy na trzy miesiące, został ukarany mandatem i na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

I na koniec małe przypomnienie, dla kierujących, których pogoda rozleniwia i mogą się zapomnieć – policjanci śremskiej drogówki dziś też na posterunku. Pozdrawiają, szczególnie ciepło tych, którzy przepisów przestrzegają.

#BezpieczeństwoNaDrodze #policja #JedźBezpiecznie #uważaj #ZWOLNIJ #prędkośćzabija

/ Ewa Kasińska /