Bezpiecznie i fair play - Inicjatywy prewencyjne - KPP Śrem

Inicjatywy prewencyjne

Bezpiecznie i fair play

W ramach akcji pn. „Bezpieczne Wakacje 2020” policyjny profilaktyk i pracownik sanepidu przeprowadzili kolejne spotkania. Tym razem rozmowy o bezpieczeństwie toczyły się na terenie Centrum Hipiki w Jaszkowie oraz na boisku sportowym w Śremie, gdzie dzieci i młodzież wypoczywają „na sportowo”. Było więc o tym jak ważna w sporcie jest czysta gra i zasada fair play.

Na terenie powiatu śremskiego policyjny profilaktyk i pracownik sanepidu spotykają się z kolejnymi grupami dzieci, które spędzają wakacyjny czas na zorganizowanych formach wypoczynku.

Tym razem rozmowy o różnych aspektach bezpieczeństwa odbyły się na terenie Centrum Hipiki w Jaszkowie oraz na boisku sportowym w Śremie. Tam dzieci i młodzież wypoczywają aktywnie, „na sportowo”, dlatego podczas spotkań rozmawiano również o tym jak ważna w sporcie jest czysta gra i zasada fair play, która powinna towarzyszyć nie tylko młodym, ale wszystkim sportowcom.  

Policjant, realizując założenia ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, apelował też o ostrożność w wodzie i nad wodą. Mówił o zagrożeniach w Internecie, o przepisach ruchu drogowego, głównie takich, które regulują ruch pieszych i rowerzystów.

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Śremie /