Upominki od policjantów - Prewencja - KPP Śrem

Upominki od policjantów

udzielanie_pomocy_409Policjanci z Laponii odwiedzili wczoraj, 8 grudnia br., dzieci, które uczestniczyły w spotkaniu wigilijnym w Szkole Podstawowej  w Pyszącej.

Tak przedstawiliśmy się dzieciom wchodząc do sali, gdzie odbywało się spotkanie. Kiedy jednak po pewnym czasie prostowaliśmy tę informację mówiąc, że jesteśmy policjantami ze śremskiej jednostki okazało się, że one domyślały się, iż odwiedzili ich policjanci ze Śremu. Ponieważ było to spotkanie wigilijne my także wręczyliśmy dzieciom małe upominki, które poprawią ich bezpieczeństwo. W ten sposób wsparliśmy dzieci z rodzin potrzebujących. To dla nich Burmistrz Śremu oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Śremie zorganizowali to spotkanie.

udzielanie_pomocy_413

udzielanie_pomocy_416

udzielanie_pomocy_417

udzielanie_pomocy_429 Asp. szt. Zbigniew Broniarz i kom. Ewa Kasińska rozmawiali z dziećmi o elementach odblaskowych, ich znaczeniu dla bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym.

udzielanie_pomocy_438

udzielanie_pomocy_441 Kierownik Referatu Ruchu Drogowego asp. szt. Zbigniew Broniarz wręczył uczestnikom spotkania elementy odblaskowe.

udzielanie_pomocy_442 Dzielnicowy mł. asp. Krzysztof Tomaszewski wręczył dzieciom plany lekcji z poradami sierżanta Pyrka.

udzielanie_pomocy_446 Element odblaskowy od Kierownika śremskiej drogówki otrzymała także Barbara Jabłońska Naczelnik Pionu Edukacji i Usług Społecznych Urzędu Miejskiego w Śremie.