Dzielnicowy Łukasz Góra wygrał wyścigi samochodowe - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Dzielnicowy Łukasz Góra wygrał wyścigi samochodowe

Data publikacji 11.04.2021

Nasz kolega dzielnicowy Łukasz Góra, który prywatnie pasjonuje się motoryzacją, wygrał pierwszą rundę wyścigów samochodowych „VTEC CUP POLAND - HONDA vs FORD”, w klasie „street”. GRATULUJEMY!

20 marca br. sierż. szt. Łukasz Góra, który na co dzień jest dzielnicowym Posterunku Policji w Książu Wielkopolskim, wziął udział w zawodach samochodowych odbywających się na prestiżowym torze „Silesia Ring” koło Opola. Była to pierwsza runda wyścigów „VTEC CUP POLAND - HONDA vs FORD”.

Startujące w VTEC CUP POLAND samochody podzielone są na dwie główne klasy: STREET (seryjne samochody, przerobione w nieznacznym stopniu) oraz PRO (samochody przeznaczone do jazdy torowej). Same zawody przebiegały w formule time-attack. Zawodnicy startowali w sześciu 15 minutowych sesjach, a pod koniec dnia premiowany był najlepszy czas jednego okrążenia.

W klasie STREET, po zaciętej rywalizacji, na najwyższym stopniu podium stanął Łukasz Góra osiągając czas 2:09,843.

Można powiedzieć, że nasz kolega z dużym przytupem rozpoczął sezon 2021, w którym czeka go jeszcze pięć rund. Kolejna, druga edycja pucharu odbędzie się 15 maja br., na torze Krzywa. Już dziś trzymamy kciuki za to, aby Łukasz Góra powtórzył swój sukces z pierwszej rundy i aby przygoda z jazdą na torze dawała mu satysfakcję i zadowolenie.

GRATULUJEMY!

/ Ewa Kasińska / VTEC Cup Poland /