Wielkanoc 2021 – pamiętajmy o obostrzeniach i zaleceniach - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Wielkanoc 2021 – pamiętajmy o obostrzeniach i zaleceniach

Data publikacji 02.04.2021

Trwają przygotowania do Świąt Wielkanocnych, które po raz drugi będziemy przeżywali w bardzo trudnym czasie. W trosce o życie i zdrowie swoje oraz swoich bliskich pamiętajmy o przestrzeganiu obostrzeń. Zaleca się, aby spędzić tegoroczną Wielkanoc w domu, tylko z najbliższymi. Do tych, którzy zdecydują się wyjechać apelujemy o rozważną jazdę. Niech to będą bezpieczne, pogodne i radosne Święta.

W związku z panującą pandemią, w trosce o życie i zdrowie mieszkańców powiatu śremskiego, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie cały czas kontrolują przestrzeganie obostrzeń. Takie kontrole odbywają się podczas codziennej służby patrolowej oraz obchodowej i będą kontynuowane w okresie Świąt Wielkanocnych.

Funkcjonariusze prowadzą również kontrole wspólnie ze służbą sanitarną. Chodzi o to, aby sprawdzać czy przepisy, chroniące nasze życie i zdrowie, są przestrzegane.

Pamiętajmy o reżimie sanitarnym podczas ostatnich, przedświątecznych zakupów. Przypominamy o tym, że obecnie nos i usta powinniśmy zasłaniać tylko za pomocą maseczki. Aktualne zasady i ograniczenia można znaleźć na rządowej stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Zaleca się, aby tegoroczne Święta Wielkanocne również spędzić w domu, tylko z najbliższymi. Jednak  jeżeli zdecydujemy się wyjechać, to pamiętajmy o rozsądku i rozwadze w ruchu drogowym. Apelujemy o rozważną jazdę – aby ten świąteczny czas był okresem wypoczynku, radości i uśmiechu, aby nie został przerwany drogową tragedią. Niestety, wczoraj w powiecie śremskim, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym śmierć na miejscu ponieśli dwaj bracia, mający 21 i 20 lat. Przypominamy też o tym, że wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne, bowiem nawet niewielka jego ilość w organizmie obniża koncentrację i refleks.

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Krzysztof Tomaszewski /