Kierujący VW T4 nie zastosował się do sygnału świetlnego - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Kierujący VW T4 nie zastosował się do sygnału świetlnego

Data publikacji 26.03.2021

Weekend przed nami, uważajcie na drogach! Wczoraj (25 marca), na obwodnicy Śremu, 25-latek kierujący VW T4, nie zastosował się do wskazań sygnalizatora świetlnego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w hyundaia, a następnie jeszcze w Opla Movano.

25 marca br., o godz. 16.01, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na obwodnicy Śremu.

Z ustaleń policjantów drogówki wynika, że kierujący VW T4, 25-letni mieszkaniec powiatu średzkiego,  nie zastosował się do wskazań sygnalizatora świetlnego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w hyundaia, którym kierował 47-letni mieszkaniec gminy Śrem. Następnie VW przewrócił się na bok, przemieścił i uderzył jeszcze w Opla Movano, którym kierowała 27-letnia mieszkanka gminy Książ Wielkopolski.

Na szczęście uczestnicy tego zdarzenia nie odnieśli poważniejszych obrażeń ciała. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Po raz kolejny apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę i rozsądek na drodze, ale też o kulturę i życzliwość wobec innych uczestników ruchu drogowego.

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Dariusz Patalas /