Kurierowi skradziono terminal, szybko odzyskali go policjanci - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Kurierowi skradziono terminal, szybko odzyskali go policjanci

Data publikacji 16.02.2021

Śremscy kryminalni ustalili i zatrzymali złodzieja, który ukradł terminal płatniczy z samochodu kuriera rozwożącego przesyłki. Policjanci odzyskali też skradzione urządzenie, które dziś wróciło do kuriera. Funkcjonariusze apelują do mieszkańców o zachowanie podstawowych środków ostrożności.

12 lutego br. w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zgłosił się kurier rozwożący przesyłki, który powiadomił o tym, że z samochodu skradziono mu terminal płatniczy oraz bluzę sportową.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego. Z ich ustaleń wynikało, że terminal oraz bluzę skradziono w nocy z 11 na 12 lutego, z zaparkowanego w Śremie samochodu służacego do rozwożenia przesyłek, którego tylne drzwi były niedomknięte.

Kryminalni szybko wpadli na trop złodzieja, którego wczoraj (15 lutego) zatrzymali. Amatorem cudzej własności okazał się 30-letni śremianin, znany śremskiej Policji i w przeszłości wielokrotnie notowany. Sprawca przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. W miejscu jego zamieszkania policjanci znaleźli terminal, który dziś wrócił do kuriera. 30-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W kontekście tej sprawy policjanci ponownie apelują o zachowanie podstawowych środków ostrożności, bo niestety zdarza się, że „okazja czyni złodzieja”. A przecież wystarczy nie zostawiać w samochodach, szczególnie tych zaparkowanych na parkingach niestrzeżonych, cennych rzeczy. Wysiadając powinniśmy też pamiętać o zamknięciu auta. W sumie są to bardzo proste czynności, a mogą uchronić nas przed działaniem amatorów cudzej własności.

/ Ewa Kasińska /