Aktualności

Apelujemy o trzeźwość za kierownicą, pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie!

Data publikacji 02.02.2021

Śremscy policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych nietrzeźwych kierujących, którzy zagrażali sobie i innym użytkownikom dróg. Funkcjonariusze apelują o trzeźwość za kierownicą, pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie!

W ciągu ostatnich kilku dni dyżurni śremskiej Policji trzy razy byli informowani o tym, że po drogach poruszają się kierujący, którzy prawdopodobnie są pod wpływem alkoholu. Te niepokojące sygnały w każdym przypadku potwierdziły się i być może właśnie dzięki obywatelskiej postawie osób, które powiadomiły dyżurnego o sytuacji na drodze oraz błyskawicznej reakcji policjantów nie doszło do tragedii.

W minioną środę, 27 stycznia, dzielnicowi w Śremie na ulicy Wiosny Ludów zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa, którym kierował 57-letni mieszkaniec gminy Śrem. Mężczyzna miał dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia policjanci drogówki w Śremie na ulicy Zamenhofa zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Renault Trafic, którym kierowała 45-letnia mieszkanka gminy Śrem. Kobieta miała ponad półtora promila alkoholu w organizmie. W obu przypadkach funkcjonariusze zatrzymali kierującym uprawnienia do kierowania, a ich pojazdy zabezpieczyła pomoc drogowa. Sprawy znajdą swój finał w sądzie.

Natomiast w sobotę, 30 stycznia, policjanci patrolówki w Śremie na drodze wojewódzkiej nr 434, na wysokości stacji benzynowej, zatrzymali do kontroli drogowej Opla Astrę, którym kierował nietrzeźwy i poszukiwany 32-letni obywatel Bułgarii. Mężczyzna mający blisko dwa i pół promila alkoholu we krwi trafił do policyjnego aresztu celem przeprowadzenia wobec niego postępowania w trybie przyspieszonym.

Pamiętajmy o tym, że kiedy kierujący jest nietrzeźwy i w związku z tym upośledzone są jego zmysły może dojść do nieszczęścia. Dlatego apelujemy o trzeźwość za kierownicą, pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie!

/ Ewa Kasińska /