Spotkania o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Spotkania o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku

Data publikacji 18.01.2021

W trakcie minionych już ferii prowadziliśmy spotkania z dziećmi i młodzieżą przebywającą na zorganizowanych formach wypoczynku. Chodziło o to, aby zwrócić uwagę najmłodszych na zagrożenia, z którymi mogą się spotkać przebywając w różnych miejscach i okolicznościach.

I tak ferie dobiegły końca. Tym razem zimowa aura dopisała, z czego cieszyły się nie tylko dzieci.

W związku z sytuacją epidemiczną zorganizowanych form wypoczynku dla najmłodszych było zdecydowanie mniej. Policyjny profilaktyk wspólnie z pracownikiem sanepidu odwiedzili w Śremie kilka takich miejsc i spotkali się z dziećmi oraz młodzieżą, aby porozmawiać o różnych aspektach bezpieczeństwa. Było o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz o tolerancji i szacunku do drugiego człowieka, o właściwych zachowaniach w sieci, bez hejtu i cyberprzemocy. Oczywiście pojawił się temat obostrzeń w związku z koronawirusem, informacje i rady związane z tym, jak postępować w tych trudnych dla wszystkich czasach.

Przy tej okazji policjant zachęcał najmłodszych do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pod nazwą „Śnieżny Dekalog”, którego organizatorem jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji ( https://bit.ly/2XSrNXI ).

/ Ewa Kasińska /