KPP Śrem

Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

 1. Dziesięć osób podróżowało osobowym audi, w tym dwie leżały w bagażniku

  Policjanci śremskiej patrolówki, podczas nocnej kontroli drogowej, ujawnili, że samochodem marki Audi A3 podróżuje aż dziesięć osób. Na tylnej kanapie pojazdu znajdowało się aż sześciu pasażerów, w tym trzy małoletnie dziewczyny siedziały na kolanach mężczyzn. Ponadto w bagażniku leżały jeszcze dwie małoletnie. W efekcie kierujący autem na trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania, a cała sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

 2. Kolejne awanse w śremskiej Komendzie

  Komendant Komendy Powiatowej Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak awansował na stanowisko Kierownika Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Śremie z dniem 12.04.2021 roku asp.szt. Bartosza Limańskiego.

 3. SKUTECZNA AKCJA POLICJANTEK I URATOWANE ŻYCIE

  W dniu 10 kwietnia 2021 r. około godz. 20.00 dyżurny śremskiej Policji otrzymał dramatyczne zgłoszenie z informacją o możliwej próbie samobójczej mężczyzny. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano dwuosobowy patrol policyjny, w składzie sierż. sztab. Karolina Kojda oraz sierż. Karolina Śliwińska.

 4. Policjanci zatrzymali złodzieja, który w szpitalu ukradł seniorowi portfel

  Śremscy kryminalni ustalili i zatrzymali 23-letniego złodzieja, który na terenie szpitala ukradł seniorowi portfel, a następnie kilkakrotnie wykorzystał znajdującą się w nim kartę bankomatową i zapłacił za zakupy w marketach. Amator cudzej własności usłyszał zarzuty i sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

 5. Podpalił dla zabawy i nie żyje człowiek

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali 31-letniego bezdomnego mężczyznę, który spowodował pożar w następstwie którego śmierć poniósł 37-letni, również bezdomny, mężczyzna. Sprawca, najpierw ukradł paliwo ze stacji paliw, a następnie postanowił je wykorzystać, aby zrobić ognisko wokół kompana śpiącego w pustostanie. Dla zabawy wrzucał też do palącego się ogniska niedopałki papierosów. W efekcie 37-latek miał poparzone 90 procent ciała i zmarł w szpitalu. Na wniosek Policji i prokuratury sąd zastosował wobec 31-latka areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

 6. Dzielnicowy Łukasz Góra wygrał wyścigi samochodowe

  Nasz kolega dzielnicowy Łukasz Góra, który prywatnie pasjonuje się motoryzacją, wygrał pierwszą rundę wyścigów samochodowych „VTEC CUP POLAND - HONDA vs FORD”, w klasie „street”. GRATULUJEMY!

 7. Komendant awansował policjantów

  Szef śremskiej Policji insp. Sławomir Jądrzak, wspólnie ze swoim I Zastępcą mł. insp. Konradem Bartłomiejczakiem, awansował trzech policjantów. Dwóm powierzył pełnienie obowiązków na najwyższych stanowiskach kierowniczych w Wydziale Prewencji, a trzeciemu powierzył pełnienie obowiązków Eksperta Zespołu ds. Kadr i Szkolenia.

 8. Policjanci z grupy SPEED na posterunku

  Policjanci śremskiej drogówki z grupy SPEED namierzyli kierującego VW Arteon, który w rejonie przejścia dla pieszych oraz przystanku autobusowego gnał 142 km/h przy dopuszczalnej 60 km/h. Funkcjonariusze skierują do sądu wniosek o ukaranie pirata drogowego.

 9. Dzielnicowy Michał Nowacki nominowany w plebiscycie Osobowość Roku 2020

  Asp. Michał Nowacki dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Śremie został nominowany w wielkim, ogólnopolskim plebiscycie do tytułu Osobowość Roku 2020. Nasz kolega został wyróżniony w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”.

 10. Reaguj na hejt w Internecie - video

  Rodzicu, czy zastanawiałeś się nad tym czym jest hejt? Zastanawiałeś się nad tym, czy Twoje dziecko nie jest ofiarą, bądź sprawcą hejtu? Czy rozmawiałeś z nim o tym? Może sam jesteś ofiarą hejtu i nie wiesz jak sobie z tym poradzić?