Sprawdzili czy oślepiają na drodze - Sprawdzili samochody - KPP Śrem

Sprawdzili samochody

Sprawdzili czy oślepiają na drodze

Ponad 200 kierowców sprawdziło swoje samochody podczas dwudniowej akcji prewencyjnej „Nie po oczach”, zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Śremie. Było bezpłatne sprawdzanie oraz ustawianie świateł, sprawdzanie stanu układu kierowniczego i hamulcowego, a także przegląd gaśnic. Kierowcy otrzymywali od policjantów drogówki elementy odblaskowe i materiały prewencyjne.

Widoczność pojazdu na drodze w okresie jesienno - zimowym jest bardzo istotna dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Chodzi o to, aby światła były nie tylko sprawne, ale i prawidłowo ustawione. Przed zimą warto też skontrolować układ kierowniczy i hamulcowy samochodu.

Wszystko to było można bezpłatnie sprawdzić podczas dwudniowej, policyjnej akcji prewencyjnej „Nie po oczach”, która odbyła się 19 i 20 października w Śremie na terenie Stacji Kontroli Pojazdów przy ulicy Sikorskiego.

W ramach akcji odbyło się nie tylko bezpłatne sprawdzanie i ustawianie świateł, sprawdzanie stanu układu kierowniczego i hamulcowego, ale także przegląd gaśnic. Sprawdzano światła mijania i drogowe, hamulec ręczny i awaryjny, sterowność układu kierowniczego, zwracano uwagę również na całokształt zawieszenia.

Kierowcy otrzymywali od policjantów drogówki elementy odblaskowe i materiały prewencyjne. Mundurowi odpowiadali również na nurtujące kierowców pytania dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci, które przyjeżdżały na akcję z rodzicami również otrzymywały odblaski przekazane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu oraz zakupione ze środków Rady Programu Bezpieczne Miasto w Śremie.

W czasie trwania działań Stację Kontroli Pojazdów odwiedzili: Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak, Zastępca Burmistrza Śremu i jednocześnie Przewodniczący Rady Programu Bezpieczne Miasto Bartosz Żeleźny i Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Piotr Nowacki.

Ogółem przez dwa dni w przedsięwzięciu wzięło udział 214 kierowców z całego powiatu śremskiego.

/ Ewa Kasińska, foto grupowe: Michał Czubak "Tydzień Ziemi Śremskiej" /