Przypominamy - 19 i 20 października akcja "Nie po oczach"! - Sprawdzili samochody - KPP Śrem

Sprawdzili samochody

Przypominamy - 19 i 20 października akcja "Nie po oczach"!

Jeszcze raz bardzo serdecznie zapraszamy kierowców do udziału w kolejnej już edycji policyjnej akcji prewencyjnej NIE PO OCZACH !!! W ramach przedsięwzięcia odbędzie się bezpłatne sprawdzanie i ustawianie świateł, sprawdzanie stanu układu kierowniczego i hamulcowego oraz gaśnic. Każdy uczestnik działań otrzyma od policjanta element odblaskowy.

Akcja odbędzie się 19 i 20 października br. na terenie Stacji Kontroli Pojazdów, która mieści się w Śremie przy ulicy Sikorskiego 45.  

W ramach akcji odbędzie się bezpłatne sprawdzanie i ustawianie świateł, sprawdzanie stanu układu kierowniczego i hamulcowego oraz gaśnic.

W sobotę będziemy na Państwa czekali od godz. 08.00 do godz. 14.00, a w niedzielę od godz. 09.00 do godz. 14.00.

Każdy uczestnik akcji otrzyma od policjanta element odblaskowy.

W tym miejscu przypominamy, że od 31 sierpnia 2014r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi używać elementów odblaskowych w sposób widocznych dla innych uczestników ruchu. W przepisach przewidziano wyjątek: pieszy może poruszać się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym bez elementów odblaskowych, jeżeli będzie się znajdował na drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub na chodniku. Przepis z 2014r. nie ma zastosowania w strefie zamieszkania – tam pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem. Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Warto też przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają  kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

Wszyscy, którzy włączą się w nasze działania pn. "NIE PO OCZACH" wezmą też udział w ... losowaniu nagród.  

/ Tekst: Ewa Kasińska, plakat: Tomasz Frąckowiak /