Blisko 200 kierowców sprawdziło swoje samochody! - Sprawdzili samochody - KPP Śrem

Sprawdzili samochody

Blisko 200 kierowców sprawdziło swoje samochody!

Blisko 200 kierowców sprawdziło swoje samochody podczas dwudniowej akcji prewencyjnej „Nie po oczach” zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Śremie. Było bezpłatne sprawdzanie i ustawianie świateł, sprawdzanie stanu układu kierowniczego i hamulcowego, a także przegląd gaśnic.

Widoczność pojazdu na drodze w okresie jesienno - zimowym jest bardzo istotna dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Chodzi o to, aby światła były nie tylko sprawne, ale i prawidłowo ustawione. Przed zimą warto też skontrolować układ kierowniczy i hamulcowy samochodu.

Wszystko to było można bezpłatnie sprawdzić podczas dwudniowej, policyjnej akcji prewencyjnej „Nie po oczach”, która odbyła się 28 i 29 października w Śremie na terenie Stacji Kontroli Pojazdów przy ulicy Sikorskiego.

W ramach akcji odbyło się nie tylko bezpłatne sprawdzanie i ustawianie świateł, sprawdzanie stanu układu kierowniczego i hamulcowego, ale także przegląd gaśnic.

Kierowcy otrzymywali też od policjantów drogówki elementy odblaskowe i materiały prewencyjne. Mundurowi odpowiadali również na nurtujące kierowców pytania dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci, które przyjeżdżały na akcję z rodzicami również otrzymywały odblaski.

W czasie trwania działań Stację Kontroli Pojazdów odwiedzili także: Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak, Wiceburmistrz Śremu i jednocześnie Przewodniczący Rady Programu Bezpieczne Miasto Bartosz Żeleźny i Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego asp. szt. Piotr Nowacki.

Ogółem przez dwa dni, mimo bardzo niesprzyjającej aury, w przedsięwzięciu wzięło udział 176 kierowców z całego powiatu śremskiego.

/ Ewa Kasińska, zdjęcie grupowe: Jan Zalewski „Tydzień Ziemi Śremskiej” /