Gratulacje dla mistrzów kierownicy - Na motorowerach... - KPP Śrem

Na motorowerach...

Gratulacje dla mistrzów kierownicy

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Śremie mł. insp. Konrad Bartłomiejczak i Wicestarosta Śremski Piotr Ruta pogratulowali drużynie z Zespołu Szkół Rolniczych, która godnie reprezentowała powiat śremski i zajęła II miejsce w Finale Wojewódzkim XXIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

22 maja br., w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Śremie, odbyło się bardzo miłe spotkanie podsumowujące sukces drużyny reprezentującej powiat śremski, która zajęła II miejsce w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Śremie mł. insp. Konrad Bartłomiejczak oraz Wicestarosta Śremski Piotr Ruta pogratulowali trzyosobowej drużynie z Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie, która najpierw 16 kwietnia zwyciężyła Etap Powiatowy turnieju, a 9 maja stanęła na podium, zajmując II miejsce podczas Finału Wojewódzkiego tego przedsięwzięcia, który odbył się w Pile.

Spotkanie było także okazją do tego, aby podziękować Wojciechowi Lisek Dyrektorowi Zespołu Szkół Rolniczych za owocną współpracę ze śremską Policją oraz Bogdanowi Ambroży, opiekunowi drużyny, za profesjonalne przygotowanie uczniów do turnieju.

Sebastianowi Kłak, Szymonowi Jankowiak oraz Szymonowi Tomczak - uczniom Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie GRATULUJEMY !!! Ich wiedza teoretyczna i umiejętności praktyczne pokazane w ramach turnieju są godne uznania i podziwu. Rywalizowali oni z pozostałymi uczestnikami turnieju w siedmiu konkurencjach, tj.: test ze znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego, test ze znajomości zasad obowiązujących na skrzyżowaniach, test z historii polskiej motoryzacji, sprawdzian z umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, sprawdzian z przygotowania pojazdu do jazdy (motoroweru, motocykla oraz samochodu osobowego), jazda sprawnościowa motorowerem na wyznaczonym torze oraz jazda sprawnościowa samochodem, tzw. „próba Stewarta”.

Sebastian Kłak zajął też III miejsce indywidualnie na 48 uczestników turniejowych zmagań. Najlepiej napisał test z historii polskiej motoryzacji i dwukrotnie był II w pozostałych testach. Szymon Jankowiak był najlepszy w jeździe sprawnościowej samochodem i III w jeździe sprawnościowej motorowerem. W sprawdzianie z przygotowania pojazdu do jazdy nasi mistrzowi kierownicy zajęli grupowo I miejsce, a sprawdzian z umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zakończyli na II miejscu.

Organizowany od wielu lat turniej jest działaniem na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym głównie chodzi o bezpieczeństwo młodych kierowców. Organizatorzy zawodów popularyzują wśród młodzieży znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzę motoryzacyjną, propagują bezpieczne zachowania uczestników ruchu drogowego, popularyzują wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowują do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych oraz inspirują uczniów i nauczycieli do pracy na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Komenda Powiatowa Policji w Śremie, wspólnie ze Starostwem Powiatowym, od 2007 roku organizuje etap powiatowy tych zawodów i do dziś inicjatywa ta jest jednym z głównych działań śremskiej Policji w obszarze profilaktyki ruchu drogowego.

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Karolina Mozgwa „Tydzień Ziemi Śremskiej”, Katarzyna Baksalary „Tygodnik Śremski” /