Turniej motoryzacyjny ze śremską Policją - Na motorowerach... - KPP Śrem

Na motorowerach...

Turniej motoryzacyjny ze śremską Policją

Policjanci ze śremskiej drogówki w Zespole Szkół Ekonomicznych przeprowadzili etap powiatowy Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Był test wiedzy, zadanie ratownicze, jazda sprawnościowa motorowerem i samochodem. Turniejowe zmagania zakończyły się zwycięstwem drużyny Zespołu Szkół Politechnicznych, która będzie reprezentowała powiat śremski podczas finału wojewódzkiego tego konkursu.

10 maja br. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Śremie odbyła się XI edycja etapu powiatowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który w skali kraju organizowany jest po raz XXI.

Do rywalizacji stanęły trzyosobowe drużyny reprezentujące: Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Politechnicznych oraz gospodarzy turniejowych zmagań, czyli Zespół Szkół Ekonomicznych.  

Najpierw młodzież odpowiadała na 18 pytań testowych ze znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego, obsługi pojazdu i pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie drużyny wykonywały zadanie ratownicze podejmując czynności w symulowanej sytuacji. Trzecim zadaniem dla uczniów była jazda sprawnościowa motorowerem. Czwartą ocenianą konkurencją była jazda sprawnościowa samochodem.

Ostatecznie I miejsce w turnieju zajęła drużyna Zespołu Szkół Politechnicznych i to ona będzie, 25 maja br. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Koninie, reprezentowała powiat śremski w finale wojewódzkim XXI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Warto dodać, że w klasyfikacji indywidualnej I miejsce zajął Jakub Golak z Zespołu Szkół Politechnicznych.

Na zakończenie turniejowych zmagań nagrody wszystkim drużynom wręczali: mł. insp. Sławomir Jądrzak Komendant Powiatowy Policji w Śremie i Wicestarosta Śremski Janusz Przywara.

Organizatorami tegorocznej, XI edycji etapu powiatowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego byli:

  • Komenda Powiatowa Policji w Śremie,
  • Starostwo Powiatowe w Śremie,
  • Zespół Szkół Ekonomicznych w Śremie,
  • Firma Totem oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Śremie.

/ Ewa Kasińska /