Nieodpowiedzialny kierowca - wyprzedzał na przejściu dla pieszych - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Nieodpowiedzialny kierowca - wyprzedzał na przejściu dla pieszych

Dziś (26 lutego), śremska drogówka prowadzi działania, w ramach których policjanci koncentrują się na bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi sprawdzają, jak kierowcy respektują prawa pieszych i czy piesi dbają o swoje bezpieczeństwo. Policjanci namierzyli nieodpowiedzialnego kierowcę, który wyprzedzał na przejściu dla pieszych.

26 lutego br. przed południem, w Śremie w rejonie skrzyżowania Gostyńska – Mickiewicza, policjanci namierzyli 60-letniego śremianina, który kierując samochodem marki Peugeot Partner, wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych. Mężczyzna zachowując się w ten sposób narażał siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Na szczęście nic się nie stało, ale w związku z tak nieodpowiedzialnym zachowaniem śremianin został ukarany mandatem i na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

I dzieje się to w czasie, kiedy nie cichną apele o zachowanie szczególnej ostrożności, właśnie w rejonie przejść dla pieszych. W czasie, kiedy całym krajem wstrząsnęło nagranie, na którym widać jak w Poznaniu pirat drogowy prawie potrącił dzieci na przejściu dla pieszych.

Uważajcie na siebie i bądźcie ostrożni!

#BezpieczeństwoNaDrodze #policja #zawszedlaWas #JedźBezpiecznie #uważaj #napasach

/ Ewa Kasińska /