Nadmierna prędkość i brawura mogły być przyczyną tragedii - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Nadmierna prędkość i brawura mogły być przyczyną tragedii

Śremscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w Śremie na ulicy Grunwaldzkiej. 24-letni śremianin, kierujący BMW, jechał zdecydowanie za szybko i spowodował duże szkody, ale na szczęście nie doszło do tragedii. Dwóch pasażerów pojazdu, z obrażeniami ciała, które nie zagrażały ich życiu, trafiło do szpitala.

22 lutego br., o godz. 21.42, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Śremie na ulicy Grunwaldzkiej.

Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu wypadku wynika, że kierujący samochodem marki BMW, 24-letni mieszkaniec Śremu, jadąc z kierunku ulicy Staszica w stronę Ronda św. Jana Pawła II, na prostym odcinku drogi pędził zdecydowanie za szybko popełniając szereg wykroczeń. Wyprzedzał pojazd, z którym prawdopodobnie się ścigał, na podwójnej ciągłej, powierzchni wyłączonej, przejściu dla pieszych oraz skrzyżowaniu. Następnie stracił panowanie nad autem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uszkodził latarnię uliczną oraz znak drogowy. Uderzył też w zaparkowanego opla, który się przesunął i uderzył w mazdę, a mazda uderzyła w VW Sharana.

Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zdarzenia wszystko wyglądało bardzo groźnie. Funkcjonariusze zgodnie stwierdzili, że nie pamiętają, aby w naszym mieście doszło do wypadku, gdzie szkody byłyby tak duże. Na szczęście nie doszło do tragedii. Dwóch pasażerów pojazdu, 24-letni mieszkaniec gminy Brodnica oraz 22-letni śremianin, z obrażeniami ciała, które nie zagrażały ich życiu, trafiło do szpitala.

Kierujący BMW był trzeźwy, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Obecnie dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego.

Policjanci śremskiej drogówki każdego dnia walczą na drogach powiatu z niebezpiecznymi zachowaniami kierowców rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego, których nie opuszcza brawura, szpan i kompletny brak wyobraźni. Funkcjonariusze cyklicznie organizują akcje, których celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ostatnie działania pn. „Prędkość” przeprowadzone zostały w miniony piątek, 19 lutego. W ciągu zaledwie kilku godzin dwa patrole drogówki namierzyły 28 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Niestety cały czas zdarzają się tacy kierujący, u których górę nad rozsądkiem bierze brawura. Należą do nich szczególnie młodzi ludzie, którzy chcą się popisać przed rówieśnikami. Te zachowania często idą w parze z brakiem umiejętności kierowania, brakiem wystarczającej wiedzy i przewidywania zagrożeń. Tak więc po raz kolejny policjanci apelują do uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do obowiązujących przepisów i przypominają, że nieodpowiedzialne zachowanie na drodze może przyczynić się do tragedii.

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Dominik Kapała, Michał Płończak /