Informacja o stanie bezpieczeństwa ruchu drogowego i apel o ostrożność - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Informacja o stanie bezpieczeństwa ruchu drogowego i apel o ostrożność

Jak było na drogach powiatu śremskiego w grudniu 2020 roku? Informację na ten temat przygotował kom. Piotr Nowacki Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Śremie. Policjanci drogówki apelują też o zachowanie szczególnej ostrożności w ruchu drogowym. Zwracają uwagę na to, że kierowcy powinni dostosować prędkość do panujących, miejscami trudnych warunków na niektórych drogach.

Szczegółowa informacja o stanie bezpieczeństwa ruchu drogowego w grudniu 2020 roku przygotowana przez Naczelnika śremskiej drogówki znajduje się poniżej w załączniku. Wynika z niej, że mieszkańcy powiatu śremskiego jeździli w tym ostatnim miesiącu ubiegłego roku ostrożniej niż w analogicznymi okresie 2019 roku.

W grudniu 2019 roku doszło aż do 48 zdarzeń drogowych, w tym było 40 kolizji i 8 wypadków, z których niestety jeden skończył się tragicznie. W grudniu 2020 roku śremscy policjanci pracowali na miejscu 45 zdarzeń drogowych, w tym 43 to były kolizje, a 2 wypadki i na szczęście żaden z nich nie skończył się tragicznie.

Nie oznacza to, że w grudniu 2020 roku nie było trudnych dni na drogach powiatu śremskiego. Niespokojnie było 3 grudnia 2020 roku. Wtedy spadł pierwszy śnieg i na terenie powiatu śremskiego doszło aż do ośmiu zdarzeń drogowych. Na szczęście większość z nich to były niegroźne kolizje, ale tego dnia doszło też do wypadku na trasie Śrem – Gaj, z którego pochodzi zamieszczone poniżej zdjęcie. Kierujący Mercedesem Sprinterem nie dostosował tam prędkości do panujących warunków na drodze, wpadł w poślizg i doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku Fordem Galaxy. Niespokojnie było też 22 grudnia 2020 roku podczas przedświątecznej gorączki zakupowej. Śremscy policjanci pracowali tego dnia na miejscu aż 10 zdarzeń drogowych. Przyczyną większości kolizji było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu, a więc spieszyliśmy się, byliśmy zamyśleni i przed Świętami zagonieni.

Zimowa aura, która towarzyszy nam od kilku dni, była bardzo wyczekiwana. Jednak w związku z taką pogodą policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w ruchu drogowym. Kierowcy powinni dostosować prędkość do panujących, miejscami trudnych warunków na niektórych drogach.

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Dominik Kapała /