Wypadek w Dolsku i apel do kierowców - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Wypadek w Dolsku i apel do kierowców

Jesień na drogach, uważajcie! Mokra nawierzchnia plus deszcz plus za duża PRĘDKOŚĆ równa się WYPADEK! Tak było dziś rano w Dolsku, gdzie kierujący BMW wpadł w poślizg i uderzył w ciężarówkę. Obecnie prowadzimy dalsze czynności w tej sprawie i prosimy kierowców o zwiększenie uwagi oraz rozwagę na drodze.

Dziś (14 października), o godz. 07.44, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Dolsku, na drodze wojewódzkiej nr 434.

Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący BMW, 28-letni mieszkaniec gminy Dolsk, na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w samochód ciężarowy marki DAF wraz z naczepą, który jechał prawidłowo z przeciwnego kierunku jazdy.

Kierujący ciężarówką, 55-letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego, był trzeźwy. Kierujący BMW z obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań.

Obecnie prowadzimy dalsze czynności w tej sprawie i apelujemy o zwiększenie uwagi oraz rozwagę na drodze.

/ Ewa Kasińska /