Wykaz punktów kontroli autobusów - wakacje 2020 - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Wykaz punktów kontroli autobusów - wakacje 2020

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek. Policjanci śremskiej drogówki będą dokonywali kontroli w trzech wyznaczonych punktach i proszą o zgłoszenia, najlepiej, z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dzieci i młodzieży, podejmują szereg inicjatyw, których celem jest poprawa stanu bezpieczeństwa na polskich drogach. Jedną z nich jest przygotowanie wykazu miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Policjanci śremskiej drogówki będą dokonywali kontroli w trzech wyznaczonych punktach, które znajdują się w poniższym wykazie. Te miejsca to: Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów mieszcząca się w Śremie przy ulicy Sikorskiego, parking w Dolsku - ulica Gostyńskie Przedmieście oraz parking w Śremie przy ulicy Staszica.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Jednocześnie informujemy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

/ BRD KGP / Ewa Kasińska /

Pliki do pobrania