Działania policjantów w okolicach przejazdów kolejowych - video - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Działania policjantów w okolicach przejazdów kolejowych - video

Dziś policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego w całej Wielkopolsce realizują działania kontrolno – prewencyjne ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa na strzeżonych i niestrzeżonych przejazdach kolejowych. Wszystko po to, aby podnieść bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w okolicach przejazdów kolejowych.

Najczęstsze wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego to niezatrzymywania się przed znakiem STOP, omijanie opuszczanych półrogatek, przejeżdżanie lub przechodzenie pod opuszczonymi rogatkami, a także wyprzedzanie na przejazdach kolejowych.

Są to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowania, które mogą doprowadzić do sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu. 28 marca br. w województwie wielkopolskim miały miejsce dwa tragiczne zdarzenia w okolicach przejazdów kolejowych.

W godzinach południowych, 26-letni mężczyzna kierując samochodem Peugeot Boxer na drodze nr 3671P, nie zastosował się do wyświetlanego na sygnalizatorze świetlnym S1 sygnału czerwonego, ominął opuszczone półzapory i wjechał bezpośrednio pod nadjeżdżający od strony Środy Wielkopolskiej pociąg osobowy relacji Poznań-Krotoszyn doprowadzając do zderzenia z nim. Kierujący poniósł śmierć na miejscu.

Kilka godzin później, kierowca fiata na oznakowanym ( z prawidłowo działającą sygnalizacją świetlna i akustyczną) niestrzeżonym przejeździe kolejowym bez zapór zderzył się z pociągiem relacji Świnoujście – Poznań. W wyniku tego zdarzenia kierowca zginął.

WSZYSCY MAMY SZLABAN NA RYZYKO! ZATRZYMAJ SIĘ I ŻYJ!

/ PKP Polskie Linie Kolejowe / KWP P-ń / EK /

Ładowanie odtwarzacza...

Pliki do pobrania