Z dzielnicowym jest bezpiecznie

St. sierż. Mateusz Snela ze śremskiej Policji najlepszym dzielnicowym w Wielkopolsce

_12.10.2016r

St. sierż. Mateusz Snela z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zajął I miejsce w wojewódzkim finale IX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2016” i jako laureat tego turnieju został dziś uhonorowany przez Wojewodę Wielkopolskiego, Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu oraz Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów.

22 września 2016 roku na poznańskiej Lizawce oraz na terenie obiektów Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przy ul. Taborowej odbył się wojewódzki finał IX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2016”. Turniej tradycyjnie już został objęty patronatem honorowym przez Wojewodę Wielkopolskiego i Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa wielkopolskiego.

W sumie do rywalizacji stanęło 62 dzielnicowych ze wszystkich komend miejskich i powiatowych Policji województwa wielkopolskiego. Był sprawdzian umiejętności strzeleckich, test wiedzy zawodowej i symulacja przyjęcia interesanta borykającego się z problemami rodzinnymi.

Najlepszym dzielnicowym w tych zawodach okazał się st. sierż. Mateusz Snela ze śremskiej Policji.

Nasz kolega najlepiej rozwiązał test wiedzy i najlepiej poradził sobie podczas symulacji przyjęcia interesanta. W tych dwóch dyscyplinach zajął I miejsca. Sprawdzian umiejętności strzeleckich również ukończył na bardzo wysokiej pozycji. W klasyfikacji ogólnej uzyskał najwięcej, bo 188 punktów i jako najlepszy dzielnicowy w Wielkopolsce będzie reprezentował garnizon wielkopolski w finale ogólnopolskim zawodów, który odbywał się będzie w dniach od 18 do 21 października br., tradycyjnie już w Szkole Policji w Katowicach.

Dziś, w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyła się uroczystość, podczas której Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann wraz z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Romanem Kusterem oraz z Przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów podinsp. Andrzejem Szarym uhonorowali laureatów wojewódzkiego finału zawodów "Dzielnicowy Roku 2016". Wraz ze st. sierż. Mateuszem Snelą ze Śremu nagrodzony został dzielnicowy ze Słupcy mł. asp. Marek Sowa, który zajął II miejsce w turnieju oraz funkcjonariusz z Kościana sierż. szt. Jarosław Lemański, który był trzeci w tych zawodach.

Obok dzielnicowych gratulacje odebrali również ich szefowie: Komendant Powiatowy Policji w Śremie podinsp. Paweł Kiliańczyk, Komendant Powiatowy Policji w Słupcy mł. insp. Maciej Kusz oraz Komendant Powiatowy Policji w Kościanie mł. insp. Andrzej Zakrzewski.

Warto dodać, że prowadzący uroczystość mł. insp. Andrzej Borowiak mówił także o tym, co w sposób szczególny wyróżnia tegorocznych laureatów finału wojewódzkiego zawodów „Dzielnicowy Roku 2016”. Poinformował, iż st. sierż. Mateusz Snela od wielu lat jest honorowym dawcą krwi, a w 2015 roku oddał szpik do transplantacji ratując życie innej osobie, za co w kwietniu 2016 roku został odznaczony odznaką „Dawca Przeszczepu”. Ponadto nasz kolega ma uprawnienia młodszego instruktora ratownictwa wodnego, starszego ratownika wodnego i ratownika krajowego systemu medycznego. Posiada też uprawnienia stermotorzysty, płetwonurka, sędziego pływackiego i patent żeglarza jachtowego.

Naszemu koledze BARDZO GRATULUJEMY sukcesu!

Informacje o dzisiejszej uroczystości znajdziesz także TUTAJ, a informacje o finale wojewódzkim zawodów znajdziesz TUTAJ.