Dzielnicowi ostrzegają przed narkotykami i dopalaczami - Programy prewencyjne - KPP Śrem

Programy prewencyjne

Dzielnicowi ostrzegają przed narkotykami i dopalaczami

Kontynuując spotkania prowadzone w ramach kampanii pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, dzielnicowi spotkali się z uczniami klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie. Mundurowi uświadamiali uczniom jak ogromnym zagrożeniem są narkotyki i ostrzegali ich przed uzależnieniem od tych substancji.

16 października br. w śremskiej "szóstce", w ramach kampanii edukacyjno - profilaktycznej pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, odbyło się spotkanie, podczas którego dzielnicowi uświadamiali młodzieży jak ogromnym zagrożeniem są narkotyki.

Całość rozpoczęła się prezentacją krótkiego, ale bardzo wymownego spotu filmowego nawiązującego treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego - „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

Policjanci nawiązując do spotu mówili o tym jakie mogą być skutki zażywania substancji psychoaktywnych. Apelowali o to, aby reagować i stanowczo odmawiać, gdy ktoś proponuje narkotyki, nigdy bowiem nie wiemy, jak organizm zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji. Zwrócili też uwagę na to, że jeżeli uczniowie podejrzewają, że mają do czynienia z osobą pod wpływem narkotyków, to powinni natychmiast powiadomić rodziców, a w szkole nauczycieli, którzy wezwą pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomią Policję.

Dzielnicowi planują kolejne spotkania w ramach kampanii pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, a także inne profilaktyczne przedsięwzięcia. Wszystko po to, aby zwrócić uwagę najmłodszych mieszkańców powiatu śremskiego na różne aspekty bezpieczeństwa. Informować ich o zagrożeniach i ewentualnych skutkach niewłaściwych i nieprzemyślanych zachowań.

/ EK /