Inicjatywy prewencyjne

Wakacje tuż, tuż … - Policjanci dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży

Śremscy policjanci spotykają się z dziećmi oraz młodzieżą i starają się zwracać uwagę najmłodszych mieszkańców powiatu śremskiego na różne aspekty bezpieczeństwa. Tym bardzie, że wakacje tuż, tuż … Wczoraj, w Szkole Podstawowej w Manieczkach, funkcjonariusze nie tylko rozmawiali z uczniami o bezpiecznym wypoczynku, ale także … rozegrali z nimi mecze piłki nożnej.

Wakacje, to dla dzieci, tych młodszych i tych starszych, wspaniały czas wypoczynku i zabawy. Czas radości i beztroski może niestety być również czasem szalonych pomysłów, nawet takich, które zagrażają życiu i zdrowiu.

Dlatego kiedy zbliżają się wakacje, a także w ich trakcie, policjanci starają się, przy różnych okazjach, odwiedzać placówki oświatowe i miejsca zorganizowanego wypoczynku. Funkcjonariusze z dziećmi i młodzieżą rozmawiają o zagrożeniach, uświadamiają im, jakie mogą być skutki niewłaściwego postępowania, nieprzemyślanych decyzji i pochopnych zachowań.

Policjanci, często w nietuzinkowy sposób, starają się zwracać uwagę najmłodszych mieszkańców powiatu śremskiego na różne aspekty bezpieczeństwa. Tak było wczoraj, 6 czerwca, podczas przedsięwzięcia pn. „Piknik z Policją – Dzień Bezpieczeństwa”.

Mundurowi w Szkole Podstawowej w Manieczkach nie tylko rozmawiali z uczniami o bezpiecznych wakacjach, ale także rozegrali z nimi mecze piłki nożnej. Poprzez swoje postępowanie, swoją postawę zwrócili uwagę na właściwe wzory zachowań, pokazali jak ważna w relacjach międzyludzkich jest solidarność, koleżeńskość, współpraca, umiejętność wspólnej zabawy i oczywiście zasada fair play, która powinna towarzyszyć nie tylko młodym, ale wszystkim sportowcom.  

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Szkoła Podstawowa w Manieczkach /