Policjanci rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie - Inicjatywy prewencyjne - KPP Śrem

Inicjatywy prewencyjne

Policjanci rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie, od początku roku szkolnego, odwiedzają szkoły i przedszkola. Często też najmłodsi mieszkańcy powiatu śremskiego goszczą w Komendzie Policji. Bez względu na to w jakim miejscu odbywają się spotkania mundurowi zawsze starają się przekazać dzieciom jak najwięcej informacji o ich bezpieczeństwie w różnych sytuacjach i okolicznościach.

Za nami już ponad dwa miesiące nowego roku szkolnego. W tym czasie policjanci ze śremskiej Komendy przeprowadzili szereg spotkań edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą. Wszystko po to, aby tym najmłodszym mieszkańcom powiatu śremskiego przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, o tym jak należy się zachowywać w różnych sytuacjach i okolicznościach.

Podczas spotkań mundurowi często też opowiadają o specyfice policyjnej służby, a kiedy dzieci odwiedzają śremską Komendę można im dodatkowo wiele pokazać i opowiedzieć o tym, co dzieje się w jednostce Policji. Najmłodsi zawsze z ogromnym zainteresowaniem słuchają policjantów, chętnie z nimi rozmawiają i dzielą się swoimi spostrzeżeniami, a także zadają szereg pytań.

Zarówno spotkania w placówkach oświatowych, jak i te przeprowadzane przez funkcjonariuszy w Komendzie wpisały się już na stałe w harmonogram edukacyjnych działań realizowanych przez śremską Policję.

/ EK /