Rozmowy, odblaski i … policyjna niespodzianka - Dzielnicowy przyjacielem dzieci - KPP Śrem

Dzielnicowy przyjacielem dzieci

Rozmowy, odblaski i … policyjna niespodzianka

Śremscy policjanci gościli w Szkole Podstawowej w Manieczkach. Były rozmowy o właściwych zachowaniach dzieci w różnych sytuacjach i okolicznościach. Maluchy otrzymały też odblaski, a na zakończenie swojej wizyty w tej placówce dzielnicowi przygotowali niespodziankę - zaprosili uczniów na pokaz tresury i wyszkolenia policyjnego owczarka Sida.

8 stycznia br. śremscy policjanci prawdziwą niespodziankę zrobili uczniom z młodszych klas Szkoły Podstawowej w Manieczkach. Dzieci wiedziały o tym, że do szkoły przyjadą dzielnicowi i będą z nimi rozmawiali o bezpieczeństwie. Jednak nikt nie wiedział, że na zakończenie swojej wizyty w szkole policjanci szykują niespodziankę.

Dzielnicowi, najpierw rozmawiali z uczniami o tym, jak dziecko powinno zachowywać się w różnych sytuacjach i okolicznościach. Szczególną uwagę zwrócili na bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym. Wyjaśniali, jak ważne są odblaski i zachęcali do ich noszenia. A maluchy z klasy II otrzymały od mundurowych świecące opaski, które obiecały nosić.

Wskazówek dla najmłodszych było dużo. Dzieci z zaciekawieniem słuchały, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i zadawały pytania. Ich aktywność została nagrodzona niespodzianką, którą było zaproszenie na pokaz tresury i wyszkolenia policyjnego owczarka Sida.

Uczniowie i nauczyciele z zainteresowaniem przyglądali się umiejętnościom czworonoga, który jest posłuszny i oddany swemu przewodnikowi. Tworzy z nim zgrany, policyjny duet.

/ Ewa Kasińska /