Przedszkolaki z wizytą u dzielnicowych - Dzielnicowy przyjacielem dzieci - KPP Śrem

Dzielnicowy przyjacielem dzieci

Przedszkolaki z wizytą u dzielnicowych

W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie gościły dzieci z Przedszkola w Dolsku. Dzielnicowi opowiadali maluchom o swojej pracy i przygotowali dla nich kilka niespodzianek. Wrażeń było dużo, a najmłodsi byli zainteresowani praktycznie wszystkim, co mówili i pokazywali im funkcjonariusze. Przedszkolaki otrzymały też od mundurowych świecące odblaski, słodkości i pluszowego sierż. Pyrka maskotkę wielkopolskiej Policji.

15 października br. śremskich policjantów odwiedziły dzieci z Przedszkola w Dolsku. Dzielnicowi cyklicznie spotykają się z maluchami z tej placówki, z którą od lat współpracują. Tym razem przedszkolaki przyjechały do Śremu, aby zobaczyć jak wygląda Komenda Policji i co się w niej dzieje.

Najpierw, asp. Michał Nowacki i asp. Tomasz Kolański zaprosili maluchy do sali odpraw. Tam dzieci dowiedziały się jak różnorodny sprzęt wykorzystują policjanci w swojej codziennej służbie i jak wiele zadań mają do wykonania. Dzielnicowi opowiadali też przedszkolakom o tym, jak ważne są odblaski dla bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym. Oczywiście wszystkie maluchy otrzymały od policjantów świecące opaski, które obiecały nosić. Mundurowi przekazali też dla przedszkola pluszowego sierż. Pyrka maskotkę wielkopolskiej Policji, a słodkościami nagrodzili dzieci za piękne prace plastyczne przedstawiające sierż. Pyrka, które maluchy przygotowały i przywiozły do Komendy.

Technik kryminalistyki sierż. szt. Dominik Kapała opowiedział naszym małym gościom o znaczeniu śladów w wykrywaniu przestępców i zaprezentował wybrane sposoby ich zabezpieczania. Każde dziecko miało również wykonaną okolicznościową daktyloskopię na specjalnie przygotowanych kartach.

Dalej przyszedł czas na to, aby zobaczyć policyjny areszt i oznakowany radiowóz, do którego maluchy z radością wsiadały.

Wrażeń było dużo, a dzieci były zainteresowane praktycznie wszystkim, co mówili i pokazywali im policjanci.

/ Ewa Kasińska /